Każda złotówka przekazana organizacjom ma podwójną wartość

  • 06.10.2021, 12:44 (aktualizacja 08.10.2021, 15:13)
  • Krzysztof Stawiarski
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dwa miliony siedemset sześćdziesiąt tysięcy złotych - taką kwotę zarezerwowano w budżecie miasta na wsparcie organizacji pozarządowych, których w Ostrowcu Świętokrzyskim działa około stu. Spotkanie przedstawicieli fundacji, towarzystw, stowarzyszeń i lokalnych grup działania z prezydentem Jarosławem Górczyńskim odbyło się dziś (6 października) w Muzeum Historyczno-Archeologicznym na Krzemionkach.

- Każda złotówka wydana i spożytkowana przez stowarzyszenia, fundacje ma podwójną wartość. Ci ludzie wiedzą jak te pieniądze wydać w najlepszy sposób. Cieszę się, że jest coraz więcej inicjatyw i obszarów, w których działają organizacje pozarządowe, ponieważ one są najbliżej problemów i one dotykają tego codziennie. Centrala nie zawsze potrafi to dostrzec, a ci ludzie, którzy robią to z pasją, z zamiłowaniem, z sercem, naprawdę robią to bardzo dobrze. Mogę podkreślić, że miasto Ostrowiec Świętokrzyski wspierając organizacje pozarządowe, zwiększa też budżet. Trudno porównać ubiegłoroczny budżet, ale na przestrzeni 2015, 2016, 2017, 2018 i 2019 roku cały czas zwiększaliśmy ten krok do przodu, aby zwiększyć pulę finansowania tych organizacji

- mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński.

 

Krzysztof Stawiarski

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe