Rodzina z Kunowa odebrała klucze do nowego domu

  • 05.10.2021, 11:28
  • Krzysztof Stawiarski
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Jeszcze nie tak dawno, budynek przy ulicy Ogrodowej 20 w Kunowie był ruiną. W 2019 roku przeszedł jednak proces komunalizacji, by po modernizacji stać się mieszkaniem socjalnym dla pięcioosobowej rodziny. Beneficjentami tego przedsięwzięcia zostali państwo Kaczmarscy oraz trójka ich dzieci: Kacper, Zuzia i Kamila.

W budynku wymieniono dach, okna, instalacje, odnowiono elewację, a także zagospodarowano łazienkę, kuchnię i pokoje. Państwo Kaczmarscy budynek w środku mogli obejrzeć po raz pierwszy w poniedziałek (4 października), kiedy to z rąk burmistrza Kunowa odebrali klucze do swojego nowego mieszkania

- Takie działania mają sens. Takie są potrzeby, a my idziemy w kierunku zaspokajania potrzeb mieszkańców, którzy oczekują mieszkań socjalnych

- mówi Lech Łodej, burmistrz Kunowa.

Mieszkanie, do którego wprowadziła się rodzina Kaczmarskich nie jest jedynym, które wyremontowała gmina Kunów. W przeszłości udało się zagospodarować trzy lokale socjalne w Kolonii Inwalidzkiej. W planach samorządu  jest  utworzenie osiedla domków socjalnych w Nietulisku Dużym. Dokumentacja projektowa została już zakończona. Według szacunków koszt tej inwestycji  powinien wynieść około dwóch milionów złotych.  

Krzysztof Stawiarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe