Ponad 6,5 mln na termomodernizację w Kałkowie

  • 30.09.2021, 13:08
  • Krzysztof Stawiarski
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Budynek warsztatów terapii zajęciowej, zakład aktywności zawodowej, a także osiem innych budynków położonych na terenie sanktuarium maryjnego w Kałkowie – Godowie przejdzie termomodernizację. Sfinansuje ją Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Umowę na dofinansowanie podpisano w czwartek, 23 września. Około 60 osób korzysta z warsztatów terapii zajęciowej, a około 80 osób z zakładu aktywności zawodowej. Dzięki termomodernizacji w budynkach służących osobom niepełnosprawnym wymienione zostaną m.in. ogrzewanie, okna, drzwi, a także zostaną docieplone ściany.

Inwestycja w swoim założeniu ma jednak nie tylko pomóc osobom niepełnosprawnym, ale również troszczyć się o czyste powietrze, np. spowodować brak emisji gazów cieplarnianych.

- Kładziemy bardzo duży nacisk na efektywność energetyczną, żeby zużywać jak najmniej energii, ciepła, a przez to, żeby jak najmniej zużywać nośników energii, które są emisyjne

- mówi zastępca prezesa zarządu NFOŚiGW, Artur Michalski

Koszt termomodernizacji dziesięciu budynków wyniesie ponad 6,5 miliona złotych.    

Krzysztof Stawiarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe