Czy „tanie budowanie” zatrzyma młodych ludzi?

  • 27.09.2021, 14:05
  • Krzysztof Stawiarski
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W czwartym kwartale 2021 r. wejdzie w życie ustawa, która umożliwi budowę domu jednorodzinnego, do 70 metrów kwadratowych z dwoma kondygnacjami tylko na podstawie zgłoszenia. Wszelkie formalności zostaną skrócone do minimum. Takie rozwiązanie znalazło już swoich zwolenników, przede wszystkim ludzi młodych.

Szczegóły projektu w poniedziałek w miejscowości Brody omawiał ze świętokrzyskimi samorządowcami wiceminister infrastruktury i rozwoju, Piotr Uściński. Zmiany w przepisach mogą być korzystne dla małych gmin.

W Staszowie i Ćmielowie włodarze chcą postawić na budownictwo jednorodzinne, a zmieniające się przepisy wykorzystać do zachęcenia mieszkańców do sprzedaży działek. W Bałtowie z kolei wójt widzi potencjał w budowie bez pozwolenia domków letniskowych o jednokondygnacyjnej zabudowie do 70 metrów kwadratowych.  

Dom bez formalności jest jedną z ustaw wchodzących w skład Polskiego Ładu, czyli rządowego planu rozwoju na najbliższą dekadę, którego jednym z głównych założeń jest wyjście z kryzysu wywołanego przez COVID-19. Ta ustawa dla samorządowców może być również pomocna w zatrzymaniu lub przyciągnięciu do miast i gmin ludzi młodych.  
  

Krzysztof Stawiarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe