Ostrowiecki Bieg w Piżamach udowodnił, że lubimy pomagać

  • 25.09.2021, 14:20
  • #CodziennieWieszWięcej
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ponad 300 uczestników stanęło na starcie Pierwszego Ostrowieckiego Biegu Charytatywnego w Piżamach, który w sobotę (25 września) zorganizowało Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świwetokrzyskim (popularna "Samochodówka"). Impreza odbyła się w ośrodku Gutwin, a jej celem była promocja profilaktyki i wiedzy na temat nowotworów, które bez względu na wiek czy stan zdrowia mogą dotknąć każdego.

Pomysłodawcą Ogólnopolskiego Biegu  w Piżamach jest Fundacja „Gdy Liczy Się Czas”, którą założyli rodzice dzieci chorujących miesiącami lub latami na chorobę nowotworową. W tym roku w akcję wsparcia fundacji bardzo aktywnie włączył się Ostrowiec Świętokrzyski. Osób i instytucji gotowych do pomagania było wiele. Zaangażowali się uczniowie i nauczyciele ZS nr 4,  szkół podstawowych, średnich, instytucje i stowarzyszenia. Na starcie stanęli również samorządowcy. Każdy pomagał jak mógł. 

Zamiast tradycyjnego stroju sportowego, w sobotę każdy miał na sobie piżamę. Biegacze mieli do pokonania dystans o długości 1 000 metrów.  Niektórzy uczestnicy wydarzenia pomaszerowali z kijkami, inni ze swoimi czworonogami. Swoją cegiełkę wsparcia dołożyli również rowerzyści i motocykliści.

Pierwszy Ostrowiecki Bieg Charytatywny w Piżamie połączony był ze zbiórką pieniędzy. Nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim sprzedawali ciasta, a zebrane w ten sposób fundusze zostaną przekazane na zakup wózka inwalidzkiego dla pana Tadeusza Mazura. [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Relacja wideo z wydarzenia wkrótce.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: W szkole w Częstocicach uczą i pomagają

loadingŁaduję odtwarzacz...

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Uczniowie SOSW biegali dzisiaj w piżamach

loadingŁaduję odtwarzacz...

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe