#JarubasNEWS: Przez kilka miesięcy mówiło się o naszym regionie jak o zaścianku

  • 24.09.2021, 20:24
  • MATERIAŁ SPONSOROWANY
jarubasnews-2409.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W minioną środę Sejmik Województwa Świętokrzyskiego podjął uchwałę w sprawie równouprawnienia i poszanowania tradycji.

Nie było by pewnie nic dziwnego, gdyby nie musiał tego zrobić pod naciskiem opinii publicznej i KE aby anulować wcześniej przyjęta uchwałę potocznie zwana anty-LGBT, która doprowadziła do  wstrzymania funduszy europejskich dla regionu Świętokrzyskiego.

Na szczęście zdecydowana większość radnych poparła wycofanie się z tej głupiej, ksenofobicznej i dyskryminującej ludzi o odmiennych preferencjach uchwały. Zasady równego traktowania, tolerancji i szacunku dla każdego niezależnie od wyznania, światopoglądu czy orientacji seksualnej są zapisane i w polskiej konstytucji i traktatach UE.

Niestety dopiero ryzyko utraty funduszy z programu React EU i wstrzymania negocjacji programu o wartości 6 mld zł otrzeźwiło naszych rządzących. Polska potrzebuje dziś funduszy aby pomóc przedsiębiorcom, rolnikom, wesprzeć ochronę zdrowia. Ryzykowanie tego wsparcia w imię robienia polityki było po prostu nieodpowiedzialne.

Szkoda tylko, że przez kilka miesięcy mówiło się na świecie o naszym regionie jako o zaścianku i miejscu gdzie nie szanuje się innych ludzi.

- mówi europoseł Adam Jarubas

W 2004r. Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Obok przystąpienia do NATO było to wydarzenie, które jak się wówczas wydawało się mocno zakotwiczy nasz kraj w strukturach zachodniej demokracji i gospodarki.

Niestety od jakiegoś czasu obserwujemy spektakl zohydzania i obrzydzania Unii Europejskiej jako zewnętrznego wrogiego dla Polski tworu. A przecież Unia to MY i mamy jako Polacy wpływ na to co się w niej dzieje, poprzez swoich przedstawicieli w najważniejszych gremiach Unii.

Kilka dni temu grupa polityków prawicy zaprezentowała spreparowane intencjonalnie dane, które pokazują że Polska na obecności w UE traci.

Jest to po prostu kłamstwo.

Wielu ekspertów wskazało już na wadliwość przyjętej metodologii, m.in tego, że analiza nie uwzględnia salda usług ( a tutaj mamy zdecydowanie więcej korzyści, ot chociażby w branży transportowej) czy traktuje inwestycje zagraniczne w Polsce jako stratę.

Wg tego raportu już nawet zakup samochodu zagranicznego to występek przyczyniający się do pogrążenia polskiej gospodarki. Problem w tym, że nie mamy póki co innej możliwości a na te obiecane przez premiera Morawieckiego samochody elektryczne przyjdzie nam jeszcze pewnie długo poczekać.

Polski Instytut Ekonomiczny stwierdził , że gdybyśmy nie przystąpili do Unii Europejskiej nasza gospodarka byłaby mniejsza o kilkanaście procent a polski eksport straciłby ok 30 %. To realne miejsca pracy tutaj w Polsce.

Zsumowane korzyści z akcesji Polski w ciągu ostatnich 17 lat wynoszą wg różnych analiz od 2-4 bln zł. Dotyczą nie tylko salda bieżącego transferów budżetowych UE ( tutaj ponad 100 mld E) ale także wpływu na naszą gospodarkę, eksport, usługi, dostęp do europejskiego rynku pracy.

Ważne żebyśmy nie poddali się tej antyunijnej propagandzie i nie zafundowali sobie wzorem Brytyjczyków wyjścia ze wspólnoty, które kosztowałoby nas bardzo wiele. Oni dzisiaj żałują, że dali się wpuścić politykom w te ślepą uliczkę.

Konsekwencje takiej decyzji mogliby odczuć najboleśniej polscy rolnicy, których dochody są wspierane w średnio ok. 50 % przez Wspólna Politykę Rolną.

UE z pewnością nie jest idealna, ale pomaga wspólnie zmagać się z największymi wyzwaniami współczesnego świata. Razem można więcej!

MATERIAŁ SPONSOROWANY

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
brr
brr 26.09.2021, 12:02
województwo wstydu. popularne w całym kraju od jak najgorszej strony
ja
ja 24.09.2021, 22:30
Dobre. Sama prawda

Pozostałe