Uwaga na fałszywy SMS

  • 23.09.2021, 22:09
  • #CodziennieWieszWięcej
Uwaga na fałszywy SMS treść fałszywego SMS

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy całej Polski  otrzymują od czwartkowego popołudnia wiadomość sms o nałożeniu kwarantanny. W treści podany jest link/adres do strony. Może to być próba wyłudzenia danych osobowych lub inne niebezpieczne działanie dotyczące Państwa danych zawartych w telefonie. Państwowa Inspekcja Sanitarna apeluje o ostrożność i nie klikanie w przesłany link.

Marzena Chodakowska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego informuje i przypomina, że kwarantanna nakładana jest automatycznie przy przekroczeniu granicy lub na podstawie przeprowadzonego wcześniej wywiadu epidemiologicznego przez pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej. 

Po skierowaniu na kwarantannę osoba dostaje prawidłowy sms o następującej treści:

 

Jesteś na kwarantannie. Masz ustawowy obowiązek używania aplikacji Kwarantanna domowa. Jest dostępna w Appstore i Google Play.

 

 

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wrrrrrrrrrrr
wrrrrrrrrrrr 23.09.2021, 23:36
dostałem dzisiaj dwa

Pozostałe