Kiedy w końcu ruszy budowa obwodnicy Ostrowca?

  • 23.09.2021, 10:38
  • #Lokalna.TV
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz 10 września wydał decyzję ZRID, czyli Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej tzw. małej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego (V etap ulicy Zagłoby). Choć kilkanaście dniu już upłynęło, to wciąż w terenie nie widać prac. Dlaczego?

Wielu mieszkańców Ostrowca przy różnych okazjach zadawało mi pytanie, kiedy wreszcie ta budowa, bo miało się budować, a tu nic nie widać , nic nie słychać

- mówi posłanka Agata Wojtyszek, która w lipcu 2020 roku wspólnie z senatorem Jarosławem Rusieckim i Andrzejem Kryjem towarzyszyła ministrowi infrastruktury  Andrzejowi Adamczykowi podczas wizyty w Ostrowcu.

- 30 lat mieszkańcy miasta czekali na dokończenie budowy obwodnicy, ale mamy satysfakcję, że spełniamy oczekiwania

- mówił wówczas i minister Andrzej Adamczyk, dodając, że inwestycja nie jest duża, bo opiewa na 52 mln zł, ale jest istotna, ponieważ zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców i odciąży miasto z ruchu tranzytowego. 

Po ponad roku od tamtego wydarzenia,  w terenie nic się nie dzieje, zatem niecierpliwość mieszkańców, podobnie jak pytania o termin rozpoczęcia budowy są zasadne. 

Przypomnijmy: w ramach zadania wybudowany zostanie odcinek jednojezdniowej drogi klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego) o długości około 2,7 km. Pobiegnie ona nowym śladem, od węzła na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755 do ulicy Opatowskiej w ciągu istniejącej DK stanowiącej wylot z Ostrowca w kierunku Opatowa i Rzeszowa. W ramach inwestycji planowana jest m.in. korekta części węzła, budowa wiaduktu nad drogą powiatową, budowa dwóch mostów oraz ronda w miejscu włączenia nowego przebiegu DK9 w istniejącą trasę. 

 

 

#Lokalna.TV

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kicha
kicha 28.09.2021, 14:32
nabudujo szkoda gadać kiszka
kierowca z Ostrowca
kierowca z Ostrowca 23.09.2021, 16:19
Tylko gadają, a człowiek stoi w korkach, jeździ po dziurach. To samo będzie co z Aleją. Obiecanki cacanki
...
... 23.09.2021, 15:36
Jakiej obwodnicy !!!
To co ma być tego nie nazywajmy obwodnicą .
Śmiech :)))

Pozostałe