OSTROWIEC: Szpital uruchamia nowe poradnie

  • 23.09.2021, 09:34
  • #Lokalna.TV
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Odpowiadając na potrzeby pacjentów, ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim uruchomi poradnie: chirurgiczną, diabetologiczną i ginekologiczno-położniczą. Szpital przystąpił również do konkursu ogłoszonego przez NFZ na uruchomienie poradni nefrologicznej. W przyszłorocznych planach jest utworzenie poradni okulistycznej.

W ostrowieckim szpitalu aktualnie działa sześć poradni specjalistycznych: profilaktyki chorób piersi, wad postawy u dzieci,endokrynologiczna, ortopedyczna,neurologiczna i na nocnej opiece lekarskiej. Kolejne trzy poradnie mają być uruchomione od 1 października.

Konkurs na  uruchomienie poradni nefrologicznej najprawdopodobniej zostanie rozstrzygnięty do końca października, jest zatem szansa, że od 1 października będziemy mieli 10-tą poradnię

- mówi Adam Karolik, pełniący obowiązki dyrektora ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Poradnia nefrologiczna (chorób nerek) dla dorosłych jest potrzebna, ponieważ w ostrowieckim szpitalu prężnie działa duża stacja dializ. Więc ciągłość leczenia dla tych pacjentów ma znaczenie - dodaje dr Karolik.

Dyrektor chce uruchomić również poradnię okulistyczną, ta wymaga jednak dużych nakładów finansowych, dlatego realizacja planów możliwa jest nie wcześniej niż w 2022 roku.

Uruchomienie takiej ilości poradni to próba odbudowy tego, co było 25 lat temu.

To zostało kiedyś sprywatyzowane, oderwane od szpitala. Moim zdaniem tamta decyzja była decyzją błędną. W tej chwili, to był pomysł śp. dyrektora Gruzy żeby to odtworzyć ,żeby każdy oddział szpitalny miał swoją poradnie jednoimienną

 - mówi Adam Karolik.

Ostrowiecki szpital chce ułatwić pacjentom dostęp do laboratorium. Punkt pobrań będzie od 1 października 2021 roku czynny w godzinach dopołudniowych, w każdą sobotę.

#Lokalna.TV

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Konrad
Konrad 23.09.2021, 18:25
A gdzie poradnia logopedyczna?? Pacjenci po udarach nie maja gdzie sie uczyc mowy. Wszystko prywatnie albo kolejki na nfz.Czy nie mozna nic z tym zrobic?

Pozostałe