PUP podsumowuje lato i planuje jesień

  • 15.09.2021, 14:21
  • Błażej Macias
Powiatowy Urząd Pracy podsumowuje sierpień 2021 i szykuje kolejne przedsięwziecia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Do końca sierpnia 2021 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim zarejestrowało się prawie 3,5 tys osób bezrobotnych. O ile okres letni sprzyjał spadkowi stopy bezrobocia to nadchodząca jesień zwiastuje jego wzrost.

Pod koniec lipca stopa bezrobocia w powiecie ostrowieckim wynosiła ok 10%, a lista dostępnych ofert pracy z miesiąca na miesiąc wydłuża się. Nie brakuje ofert z sektora handlowego. Jest praca dla szwaczek, kasjerów, kierowców, ale brakuje kompetencji zawodowych co wyklucza większość osób z możliwości znalezienia zatrudnienia. Potwierdzają to również przeprowadzone ankiety w oparciu o które PUP chce rozszerzyć program szkoleń.

Do końca sierpnia pracę podjęło prawie 1 300 osób. W ramach aktywizacji zawodowej staż podjęło 449 osób. Wzrosła również liczba zatrudnionych w ramach robót publicznych oraz prac interwencyjnych. Na te działania Powiatowy Urząd Pracy ma ponad 16,5 mln zł. Do chwili obecnej rozdysponowano już ponad 80% tej kwoty. Mimo czasu pandemii i kryzysu gospodarczego, nie spada zainteresowanie zakładaniem własnej działalności gospodarczej.

W czwartym kwartale, Powiatowy Urząd Pracy chce podjąć kolejne działania aktywizujące i edukacyjne. M.in. wznowiony zostanie konkurs „Wiedzy o Rynku Pracy” w którym wezmą szkoły branżowe. Nie wykluczone, że będzie również kolejny nabór wniosków na straże. [ZOBACZ WIDEO]

 

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe