Kto będzie odbierał odpady na terenie Ostrowca?

  • 14.09.2021, 15:01
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Za gospodarkę odpadami odpowiadają samorządy. To gminy w drodze postępowań przetargowych muszą wyłonić firmę, która będzie realizować wszystkie związane z tym zadania lub realizować je samodzielnie. W Ostrowcu za wywóz śmieci odpowiadają podmioty zewnętrzne. Ostatni przetarg ogłoszony był w 2019 roku i zlecał usługę na okres od 2020 do 2021 roku. Nowego wykonawcę mieliśmy poznać na początku września. Tak się jednak nie stało. 

Pracownicy ostrowieckiego magistratu podobnie jak lokalne media zarzucani są skargami i uwagami w temacie odbioru śmieci. Na osiedlach widok przepełnionych koszy do rzadkich nie należy. Oprócz czystych osiedli dla mieszkańców ważne są również ceny, które przychodzi płacić za wywóz śmieci. Te kształtują się w gminach na różnym poziomie, oczywiście ważne jest to czy segregujemy i ile śmieci wytwarzamy.

Jak podkreśla wiceprezydent - Dominik Smoliński, gmina Ostrowiec w kolejnych trzech latach będzie rozliczać się z wykonawcą usługi nie ryczałtowo jak dotychczas, a z ilości odebranych i zagospodarowanych odpadów. Jeżeli limit przewidziany w umowie zakończy się wcześniej , wówczas zarówno umowa jak i realizacja usług również zakończy się wcześniej. Jeśli nie będzie przeszkód formalno – prawnych otwarcie ofert odbędzie się w środę 15 września. [ZOBACZ WIDEO]

 

 

 

 

Błażej Macias

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
?
? 14.09.2021, 21:20
A może jakaś spółka miejska hmm....ZUM?

Pozostałe