Finał Otwartych Mistrzostw Polski IGP 2021 za nami

  • 13.09.2021, 16:01
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Trzy dni zmagań, trzy konkurencje i ponad 70 psów wraz z właścicielami, którzy przybyli do Ostrowca Świętokrzyskiego aby rywalizować o tytuł mistrza Polski 2021 w zawodach psów obronnych. Tytuły mistrzowskie trafiły zarówno do zawodników w kategorii IGP 1 jak i IGP 3.

W niedzielne popołudnie nawet chwilowe oberwanie chmury nie przestraszyło uczestników mistrzostw przed dokończeniem rywalizacji, a sędziowie bacznie przyglądali się wszystkim konkurencją. Otwarte Mistrzostwa Polski IGP 2021 doceniła zebrana publiczność oraz zaproszeni goście.

To właśnie udana organizacja wydarzenia dobrze rokuje na przyszłość dla tego jeszcze mało popularnego sportu i Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak w każdych zawodach sportowych trzema najważniejszymi aspektami było przygotowanie, pokaz i wynik. Ci którzy osiągnęli najwyższe noty mogli cieszyć się z miejsca na podium. W kategorii IGP 3 miejsce pierwsze zajął Dirk Edler ze swoim psem Jake’em. Natomiast z tytułem pierwszego wicemistrza Polski wyjechał Xabu, owczarek niemiecki Michała Wiśniewskiego. Tytuł drugiego wicemistrza wywalczyła Ira, owczarek belgijski prowadzony przez Magde Illukowicz – Chomiak.

W kategorii IGP 1, mistrzem Polski została Xalta, a jej właścicielka Monika Przybysz-Górska swoją postawą dowiodła, że wytrwałość w sporcie popłaca. Ten wyjątkowy duet zabrał do domu 6 pucharów i wyróżnień. Mistrzostwa Polski IGP 2021 po raz pierwszy odbywały się w Ostrowcu Świętokrzyskim i były trudnym przedsięwzięciem.

Zawodnicy Otwartych Mistrzostw Polski odjechali z trofeami, bogatsi o nowe doświadczenia i kontakty. Przyznano m.in. Nagrodę dla największego pechowca, dla uczestnika innej niż owczarek, najlepszego tropiciela, dla najlepszego owczarka niemieckiego. Worek nagród wypełniony był po brzegi bo o to zadbali sponsorzy, a organizatorzy, co nam zdradzili już dziś zabierają się za przygotowania do organizacji Mistrzostw Świata w Tropieniu Sportowym, które zaplanowano na kwiecień 2022 roku również w Ostrowcu Świętokrzyskim. Padła również propozycja aby również tu zorganizować Mistrzostwa Świata w kategorii IGP 3. [ZOBACZ WIDEO]

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe