"Biały Pies" otworzył Mistrzostwa Polski IGP 2021

  • 10.09.2021, 15:26
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Otwarte Mistrzostwa Polski IGP 2021 oficjalnie rozpoczęto 9 września tuż po godzinie 17:00 na płycie głównej stadionu przy ul. Świętokrzyskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim.  [ZOBACZ WIDEO i GALERIĘ ZDJĘĆ]

Przed oficjalną ceremonią otwarcia mistrzostw, publiczność mogła podziwiać pokaz wicemistrza świata, owczarka belgijskiego o wdzięcznym imieniu – Majzo wraz ze swoim właścicielem Markiem Woźnickim.

Majzo na pozór wygląda groźnie, ale jest psem łagodnym i przede wszystkim posłusznym – co przełożyło się na wiele sukcesów w zawodach IPO, IGP oraz na zajmowane wysokie lokaty w kraju i świecie. Przyjaźń Marka i Majzo trwa od ponad 8 lat, a pokaz w Ostrowcu Świętokrzyskim był uhonorowaniem ich ciężkiej wspólnej pracy, ponieważ Majzo przechodzi na emeryturę. W tak doniosłym momencie nie mogło zabraknąć podziękowań i gratulacji.

Majzo choć już na emeryturze to wciąż pomaga córce pana Marka w ćwiczeniach, bo dziewczyna podobnie jak tata, pokochała współpracę z psami. Marek Woźnicki szkoli już kolejnych „mistrzów” i zawsze służy radą oraz cennymi wskazówkami. 

W Otwartych Mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim spotkało się blisko 100 właścicieli psów i miłośników IGP. Rywalizować będą od 10 do 12 września.

Celem oprócz dobrej zabawy i nagród jest popularyzacja tego sportu, który z roku na rok zatacza coraz większe kręgi. Przez trzy dni psy i właściciele będą uczestniczyć w trzech konkurencjach: tropienia, posłuszeństwa i obrony. 

 

 

 

 

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe