Nowe granice Krzemionkowskiego Parku Kulturowego

  • 09.09.2021, 14:32
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Proces tworzenia Parku Kulturowego Pradziejowego Górnictwa Krzemienia Nad Kamienną trwa już od dłuższego czasu i kluczowe jest uwzględnianie stanowisk i interesów przede wszystkim tych samorządów gminnych na terytorium, których park miałby powstać. Sporo uwag do jego granic ma samorząd Ćmielowa, ale 8 września dyrektor muzeum przedstawił nową propozycję.

Obszar o jakim mówiono na początku dotyczył ok 13 tys. hektrów. Jednak aktualnie zaproponowane zamiany w znacznym stopniu ograniczyły tę powierzchnie o blisko 40%. Co oznacza, że finalnie obszar parku miałby objąć ok 8 tys. hektarów. Nie jest to jednak ostateczna wizja, ale propozycja zmiana terytorialnych. Nie wykluczone, że kolejne konsultacje wpłyną na finalny obraz Parku Kulturowego Pradziejowego Górnictwa Krzemienia Nad Kamienną na mapie regionu. Proces tworzenia jest w toku. [ZOBACZ WIDEO]

 

 

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe