Czterech kandydatów na dyrektora ostrowieckiego szpitala

  • 09.09.2021, 12:05
  • #CodziennieWieszWięcej
Czterech kandydatów na dyrektora ostrowieckiego szpitala

Podziel się:

Oceń:

 8 września  obradowała komisja konkursowa powołana celem wyboru dyrektora naczelnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. W komisji zasiadają: Łukasz Witkowski (przewodniczący) oraz Małgorzata Bień, Bożenna Morycińska, Mariusz Pasternak, Julita Szewczyk, Mariusz Łata i Danuta Barańska jako przedstawiciel Rady Społecznej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W ramach ogłoszonej procedury wpłynęło 4 oferty. Komisja na posiedzeniu oceniła, że wszystkie oferty spełniają wymogi formalne. Kolejnym etapem będą rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami. Do chwili wyboru dyrektora komisja nie udziela komentarzy w tej sprawie.  

   - informuje Beata Kobiałka z Wydziału Organizacyjno-Prawnego Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

 

Zgodnie z wymogami ogłoszonymi, kandydat na dyrektora ostrowieckiego szpitala powinien posiadać wyższe wykształcenie,  wiedzę i doświadczenie, dające rękojmię wykonywania obowiązków na tym stanowisku. Powinien posiadać co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie oraz co najmniej trzyletni staż pracy. Kandydat nie może być skazany prawomocnym wyrokiem za przestępstwo popełnione umyślnie.

Wymagania dodatkowe to: posiadanie wiedzy z zakresu organizacji i zarządzania w ochronie zdrowia, wiedzy i doświadczenia w prowadzeniu inwestycji, znajomość przepisów prawnych regulujących działalność podmiotów leczniczych, znajomość ustaw o finansach publicznych, znajomość prawa zamówień publicznych i Kodeksu Pracy,  umiejętność organizowania pracy i rozwiązywania konfliktów interpersonalnych.

Obecnie ostrowiecką lecznicą kieruje doktor Adam Karolik, któremu Zarząd Powiatu Ostrowieckiego powierzył obowiązki po śmierci Andrzeja Gruzy (dyrektora naczelnego ostrowieckiego Zespołu Opieki Zdrowotnej od maja 2019 roku).

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
xyz
xyz 14.09.2021, 15:53
No No.... ciekawe czym się komisja teraz będzie kierowała wybierając kandydata... Ostatnio się nie popisała -niestety. 100 mln zobowiązań na koniec tego półrocza w tym dwie pożyczki w parabanku dla szpitala, to nie jest chyba sukces byłego i obecnego dyrektora - tym bardziej komisji konkursowej - a głównie liderki Szanownej Pani Barańskiej??? No cóż przez brak kompetencji członków komisji w tym zakresie jak zwykle traci zwykły pacjent. Oczywiście dla komisji było i będzie wszystko ok! Oby to nie był człowiek który znowu ma coś wspólnego z dziurą w ziemi bo całkowicie pogrzebiecie ten szpital. Na razie to, wam się udaje najlepiej...

Pozostałe