Policyjny pościg i walka z pijanymi kierowcami

  • 08.09.2021, 14:12
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Apele i prośby nie pomagają. Policja nadal odnotowuje znaczną liczbę kierowców i rowerzystów sięgających po alkohol oraz substancje psychoaktywne, stwarzając zagrożenie dla siebie i wszystkich uczestników ruchu drogowego. W minioną niedzielę podczas rutynowego patrolu, funkcjonariusze drogówki byli zmuszeni do pościgu za 27-letnim mieszkańcem Ożarowa.

Po kilku minutowym pościgu, mężczyzna porzucił auto. W samochodzie znaleziono dokumenty, szklaną fifkę, wagę elektroniczną i biały proszek, którym okazała się amfetamina. Ściganego zatrzymał drugi patrol, a wykonany test na obecność narkotyków w organizmie okazał się dodatni. 27-latek z Ożarowa usłyszał już zarzuty. Za popełnione wykroczenia grozi mu do 5 lat więzienia. Natomiast w poniedziałek 8 września ostrowiecka policja przeprowadziła akcję „Trzeźwy Poranek”, niestety „trzeźwy” okazał się tylko z nazwy.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim przeprowadzili 267 kontroli stanu trzeźwości kierujących. Policjanci zwracali uwagę nie tylko na kierujących pojazdami, ale także na rowerzystów. Niestety „trzeźwy poranek” dla wszystkich kierujących nie był. Podczas tych działań mundurowi zatrzymali 2 nietrzeźwych, którzy jechali pojazdami. Jako pierwszy został zatrzymany 24-letni mieszkaniec gminy Ćmielów. Stróże prawa zatrzymali go do kontroli drogowej w Ćmielowie na ul. Sandomierskiej. Mężczyzna kierował pojazdem marki Opel mając ponad promil alkoholu w organizmie. Drugim nietrzeźwym kierującym okazał się 53-latek z terenu naszego miasta. Ostrowczanin został zatrzymany kiedy podróżował ul. Długą. Urządzenie pomiarowe wskazało ponad pół promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Teraz obydwu kierującym grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Ponadto mundurowi zatrzymali 3 nietrzeźwych rowerzystów, którzy zostali ukarani wysokimi mandatami. Niechlubnym rekordzistą jednośladu okazał się 65-letni mieszkaniec naszego miasta, który miał 2 promile alkoholu w organizmie. [ZOBACZ WIDEO]

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe