Jury wybrało laureatów 15. Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki

  • 08.09.2021, 11:24
  • Krzysztof Stawiarski
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę, 5 września, po raz drugi usiadło do obrad jury 15. Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki, który organizuje ostrowieckie Biuro Wystaw Artystycznych. Profesorowie Marcin Berdyszak, Maria Kiesner, Ryszard Ługowski, Sławomir Marzec, Agnieszka Rożnowska-Jasiewicz wyłoniło laureatów, których poznamy na październikowym wernisażu.

Do udziału w tegorocznej edycji festiwalu zgłosiło się 203 artystów z 14 krajów, z czterech kontynentów. W sumie nadesłano 531 prac. Do drugiego etapu zakwalifikowały się prace 86 artystów, którzy różnili się od siebie narodowością, wiekiem, płcią, kulturą i przede wszystkim stylem, co sprawia, że każde z dzieł jest wyjątkowe. Mimo zbliżonego poziomu prac, jurorzy nie mieli problemów z wyłonieniem laureata Grand Prix. 

Wernisaż 15. Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki odbędzie się 22 października w Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zanim jednak wnętrza galerii ozdobią prace uczestników festiwalu, w najbliższy piątek będzie można zobaczyć trzy wystawy: „Pole Widzenia” Ewy Gawlik, „Relikty” Teresy Ślusarek i „Ślad Cyfrowy” Rafała Urbańskiego. 

Krzysztof Stawiarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe