Świętokrzyskie Orły – otwarte mistrzostwa piłki nożnej o Puchar Wolnej Polski

  • 14.09.2021, 09:30
  • #newsLOKALNA.TV
Świętokrzyskie Orły – otwarte mistrzostwa piłki nożnej o Puchar Wolnej…

Podziel się:

Oceń:

„Świętokrzyskie Orły – otwarte mistrzostwa piłki nożnej o Puchar Wolnej Polski” to cykl turniejów piłkarskich w kategorii U-11, który we wrześniu i w październiku odbędzie się w województwie świętokrzyskim. W turniejach udział weźmie ponad tysiąc dziewcząt i chłopców! Turniej rozgrywany będzie na pięciu stadionach w Świętokrzyskiem – eliminacje odbędą się w Opatowie – 18 września, Staszowie – 19 września, Sandomierzu – 25 września i Starachowicach – 26 września, a finał 2 października na stadionie przy ulicy Szczepaniaka w Kielcach.

Turnieje piłkarskie zostaną zorganizowane na najwyższym poziomie organizacyjnym i sportowym ze znakomitą oprawą oraz masą atrakcji i niespodzianek. Wszystko po to, by w dobie wychodzenia z pandemii jak najbardziej zachęcać nasze dzieci do prawdziwej rywalizacji sportowej. Ceremonie wręczenia nagród będą godne finału Ligi Mistrzów, a podczas turniejów nikt nawet przez chwilę nie będzie się nudzić.

– Oprócz edukacji piłkarskiej, turnieje promować mają  również wzorce zachowań, które ważne są nie tylko na boisku, ale i poza nim, w codziennym życiu szczególnie w tak trudnych dla naszych dzieci czasach

– mówi Patryk Tyryłło, prezes Fundacji „Aktywni dla Polski”, która zorganizuje cykl turniejów.

– Przykładamy ogromną uwagę do każdego elementu organizacji turniejów, a mecze sędziować będą licencjonowani sędziowie. Każdy z turniejów będzie promował pamięć o regionalnych polskich bohaterach. – Podczas zawodów upamiętnione zostaną postacie Wacława Króla, Adama Bienia, Jana Piwnika, ks. Kazimierza Sykulskiego i Stefana Artwińskiego

– dodaje Tyryłło.

Wszystkie drużyny otrzymają pakiety startowe, w skład których wejdzie posiłek oraz cenne sportowe upominki. Na najlepsze zespoły czekają medale, puchary oraz cenne nagrody w postaci pokaźnych voucherów na sprzęt sportowy. Każda z drużyn składać się będzie z sześciu zawodników w polu i bramkarza, a mecze będą trwały dwadzieścia minut bez przerwy.

Zapisy ruszyły na www.aktywnidlapolski.pl, a o udziale  w turniejach decydować będzie kolejność zgłoszeń. – Zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców do wspaniałej sportowej zabawy i walki o nagrody – zachęca Tyryłło.

Udział w turniejach jest bezpłatny. Impreza współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

#newsLOKALNA.TV

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe