Pomóc może sąsiedzkie porozumienie i zrozumienie

  • 07.09.2021, 15:46
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Na początku września z naszą kamerą przyjęliśmy zaproszenie od pani Elżbiety, jednej z lokatorów wieżowca nr 14 przy ulicy Radwana. Kobieta oraz jej sąsiedzi od kilku lat mają problem. Rosnące przed blokiem drzewa całkowicie zacieniają mieszkania.

Próbowaliśmy wyjaśniać sytuację w instytucjach. Wydział Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego podtrzymuje, że zgodnie z obowiązującym prawem to właściciel nieruchomości na której rośnie drzewo, powinien usunąć gałęzie z przestrzeni sąsiada. Pytaliśmy również o rozwiązanie problemy w spółdzielni mieszkaniowej „Krzemionki” do której zasobów należy blok.

Spółdzielnia zareagowała, ale podcięto tylko te drzewa, które są w przestrzeni spółdzielni, natomiast drzew, które są na posesjach prywatnych, pracownicy spółdzielni ani podciąć ani usunąć nie mogą. Zatem w sprawie coś drgnęło, ale czy wystarczająco? Na ten moment jedynym wyjściem z sytuacji wydaje się być sąsiedzkie porozumienie i ludzkie zrozumienie. [ZOBACZ WIDEO]

Błażej Macias

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
.
. 07.09.2021, 17:58
Ludzie K.. teraz drzewa przycinać !!!
Myślcie to nie boli !

Pozostałe