J. Górczyński: Jestem przekonany, że MOF odniesie sukces

  • 07.09.2021, 15:29
  • Krzysztof Stawiarski
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

We wtorkowe południe w Ostrowieckim Browarze Kultury odbyło się kolejne spotkanie samorządów z powiatów: ostrowieckiego, skarżyskiego, starachowickiego i koneckiego, które współdziałają w procesie tworzenia i planowania działań w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miast Północy. 

Siedemnaście miast i gmin chce sięgać po środki unijne i choć różnią się specyfiką i gospodarką to wspólnie stanowią siłę ponad 315 tysięcy mieszkańców, czyli prawie 31% populacji całego województwa. Liderem wśród siedemnastu samorządów jest gospodarz wtorkowego spotkania Ostrowiec Świętokrzyski, a rolę przewodniczącego pełni prezydent Jarosław Górczyński.

 Mało samorządów decyduje się na takie rozwiązania, żeby tworzyć MOW-y ze względu na trudności, koordynacje, procedury administracyjne. Mamy świadomość ogromu spraw, które są przed nami, jak i ilości oraz wielkości dokumentów, które musimy przygotowywać na bieżąco, ale jestem przekonany, że nasz świętokrzyski MOW odniesie sukces

- mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński

Ostrowiec, Skarżysko-Kamienna, Starachowice, Końskie, Suchedniów, Stąporków, Bliżyn, Brody, Skarżysko-Kościelne, Wąchock, Mirzec, Pawłów oraz Bodzechów, Bałtów, Kunów, Ćmielów i Waśniów przystępując do porozumienia doskonale wiedzą, czego potrzebują. Czy będzie to miało przełożenie na unijne pieniądze? Czas pokaże, bo obecnie środki są wstrzymane.

Krzysztof Stawiarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe