W Ostrowcu zainaugurowano rok sportowy

  • 03.09.2021, 15:10
  • Krzysztof Stawiarski
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W piątek, 3 września, z udziałem Anny Krupki - sekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - rozpoczęto nowy rok sportowy w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Obok zaproszonych gości w wydarzeniu wziął udział absolwent Mateusz Borkowski, który miesiąc temu rywalizował na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio były pierwszymi w karierze Mateusza. Sportowiec dotarł do półfinału  biegu na 800 metrów. Ze swojego startu jest zadowolony, choć nie ukrywa, że odczuwał niedosyt. Tym bardziej, że po powrocie do Polski poddał się badaniu rezonansem magnetycznym, który wykazał, że w Tokio biegał z pękniętą kością w stopie.  [ZOBACZ WIDEO]

Młodsi koledzy Mateusza chcą pójść w jego ślady i zostać profesjonalnymi sportowcami. Potrzeba do tego samodyscypliny, poświęcenia i wielu wyrzeczeń. Trudne jest również łączenie nauki z treningami, dlatego niezbędna jest wyrozumiałość nauczycieli. 

W rozpoczynającym się roku sportowym pozostaje życzyć uczniom jak najlepszych wyników w nauce oraz jak największych sukcesów i rekordów.  

 


 

Krzysztof Stawiarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe