Rusza Europejska Akademia Młodych Liderów Wsi

  • 25.08.2021, 12:54
  • MATERIAŁ PARTNERA
adam-jarubas-zaprasza.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

4-dniowe szkolenie, którego celem jest wyposażenie młodych liderów z terenów wiejskich i małych miast w rzetelną wiedzę nt. funkcjonowania Unii Europejskiej i jej działań wspierających rozwój obszarów wiejskich oraz w narzędzia do wykorzystania tej wiedzy w aktywności społecznej uczestników odbędzie się w dniach od 30 września do 3 października w Kielcach na Karczówce.

1.Czym jest Europejska Akademia Młodych Liderów Wsi (EAMLW)?

Europejska Akademia Młodych Liderów Wsi jest pomysłem na otwarcie się na ludzi młodych, którzy interesują się Unią Europejską i są aktywni w swoich społecznościach lokalnych 

– tłumaczy dr Marek Prawda, dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Chcielibyśmy im pomóc wejść na scenę społeczną, a w przyszłości może nawet polityczną. Co również ważne, chodzi nam o to, aby ci ludzie, bez względu na swoje poglądy, wiedzieli więcej o Unii Europejskiej. Aby, wyposażeni w nowe kompetencje, byli motorem działań w swoich regionach 

– podkreśla M. Prawda.

Chcemy zdynamizować działalność środowiska wiejskiego 

– dodaje Jan Klemt, prezes Fundacji Kuźnica im. Hugona Kołłątaja. 

– Dlatego naszym celem jest wsparcie młodych liderów polskiej prowincji, aby w perspektywie kilku lat, przy okazji wyborów samorządowych, czy nawet parlamentarnych, mogli przejąć pałeczkę od starszego pokolenia.

 

WIĘCEJ: ▶️ https://jarubasadam.pl/europejska-akademia-mlodych-liderow-wsi/

MATERIAŁ PARTNERA

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe