W Staszowie poznamy smaki naszych dziadków

  • 20.08.2021, 12:45
  • #CodziennieWieszWięcej
W Staszowie poznamy smaki naszych dziadków zdjęcie z archiwum Lokalna.TV

Podziel się:

Oceń:

Co roku, pod koniec sierpnia w Staszowie organizowane jest wielkie wydarzenie plenerowe: miejsko-gminne święto plonów czyli „Dzień chleba - smaki naszych dziadków”.

 Dzień Chleba połączony jest zawsze  z dożynkami gminnymi.  Całodniowy festyn, który na teren urokliwego Zalewu Nad Czarną, przyciąga tysiące osób z całego Województwa Świętokrzyskiego i nie tylko od lat cieszy się popularnością w całym województwie. Podczas imprezy podziwiać można korowód dożynkowy,  prawdziwą wioskę ze starymi rzemiosłami. Można kupować rękodzieło artystyczne oraz próbować smacznych potraw regionalnych.

Podczas Dnia Chleba dużą popularnością cieszą się stoiska staszowskich piekarni oraz gospodarstw agroturystycznych, prezentujących produkty pochodzenia zbożowego, oczywiście bohaterem dnia jest chleb. Uczestnicy mogą zobaczyć jak wypiekano go dawniej w specjalnych piecach chlebowych.

Co roku na publiczność czekają także koncerty oraz występy artystyczne i kabaretowe. W tym roku gwiazdą wieczoru będzie Ania Dąbrowska z zespołem, Kapela Michała Siemieńca oraz ROXANNE Roxette Cover Band. Nie zabraknie stoisk piekarniczych, rękodzielniczych, handlowych, Kół Gospodyń Wiejskich oraz atrakcji dla najmłodszych.

Wychodząc naprzeciw mieszkańcom Miasta i Gminy Staszów oraz wszystkich odwiedzających naszą miejscowość turystów, podczas niedzielnego wydarzenia, na terenie kompleksu rekreacyjno-sportowego "Zalew nad Czarną" zostanie przygotowany Mobilny Punkt Szczepień przeciw COVID-19 oraz Punkt Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań.

Do 30 września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Chcących wypełnić obowiązek spisowy, zapraszamy w godzinach od 14:00 do 18:00, do mobilnego punktu spisowego, który będzie się mieścił w namiocie Gminy Staszów, na terenie wydarzenia. Wzięcie udziału w obowiązkowym spisie to tylko kilka minut - w mobilnym punkcie w jego wypełnieniu pomoże przeszkolony pracownik staszowskiego magistratu.

Przypominamy, że obowiązkiem spisowym objęte są osoby stale lub czasowo zamieszkujące w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach, które nie są mieszkaniami, na terenie Polski, a także osoby fizyczne, które nie mają miejsca zamieszkania. Obowiązek spisowy obejmuje również mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.

Może być zdjęciem przedstawiającym ‎4 osoby i ‎tekst „‎DZIEŃ CHLEBA SMAKI NASZYCH DZIADKÓW MIEJSKO- GMINNE ŚW ĘTO PLONÓW oraz DOŻYNKI DIECEZJALNE 22sierpnia 2021 roku (niedziela), (niedz w Staszowie. PARK REKREACYJNO SPORTOWY „ZALEW NAD CZARNĄ

 

Dzień Chleba w Staszowie jest wydarzeniem, które na stałe wpisało się już w kalendarz letnich imprez plenerowych województwa świętokrzyskiego. 

Strona www: www.dzienchleba.pl

 

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe