„Wszystko leci na głowę, żyjemy jak w slumsach”

  • 06.08.2021, 14:34
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Od blisko 40 lat mieszkańcy bloku nr 16 przy ul. Śliskiej czekają na remont. Czas, niekorzystne warunki pogodowe i użytkowanie sprawiły, że na ścianach budynku pojawił się grzyb, elewacja zaczęła odpadać, a w kilku miejscach do mieszkań dostała się woda.

Zdaniem mieszkańców temat remontu ciągnie się już od długiego czasu i pomimo rozmów, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Hutnik” odkłada go na bok. Dlatego wielu mieszkańców bloku nr 16 przy ulicy Śliskiej był zmuszonych przeprowadzić część prac na własny koszt.

Według korespondencji prowadzonej przez mieszkańców bloku nr 16 ze spółdzielnią, aby remont mógł się odbyć potrzebne są odpowiednie środki, które pozwoliłby na uzyskanie dofinansowania inwestycji. Stąd wynikła podwyżka na rzecz funduszu remontowego. Opłaty podniesiono z 1,40 zł za metr kwadratowy do 2,10 zł  za metr kwadratowy. W połowie ubiegłego roku fundusz remontowy tego budynku wynosił 148 tys zł. Ówczesny zarząd stwierdził, że remont którego domagają się mieszkańcy to koszt ok ok 800 tys zł. Niestety nie rozwiązany problem ponownie powrócił. Nie pomogły interwencje i prośby mieszkańców oraz członków rady nadzorczej.

O odniesienie do zarzutów mieszkańców poprosiliśmy władze Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik”. Wiceprezes Wiesław Nowakowski zapewnił, że na naszej antenie poinformuje i przedstawi plany remontowe budynku. [ZOBACZ WIDEO]

 

Błażej Macias

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
?
? 07.08.2021, 07:34
A dla mnie to jest szok że Pan radny Sajda się tym tematem teraz zainteresował Szok!

Pozostałe