OSTROWIEC: Cześć i chwała Bohaterom! [wideo]

  • 01.08.2021, 18:18
  • #CodziennieWieszWięcej
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

1 sierpnia, mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego, ustawieni na płycie rynku w Żywy Znak Polski Walczącej , punktualnie o godzinie 17:00 minutą ciszy oddali hołd Powstańcom Warszawskim w 77. rocznicę zrywu. W godzinę „W” miasto zamilkło, po czym wszyscy biorący udział w wydarzeniu, wspólnie odśpiewali hymn narodowy.

Po raz siódmy w Ostrowcu Świętokrzyskim Stowarzyszenie „Ostrowieccy Patrioci” włączyło się w upamiętnienie 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Od godziny 10:00, w Domu Parafialnym Michael chętne osoby mogły oddawać krew, przyłączając się do akcji  „Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego”.  Świętokrzyskie szpitale od kilku tygodni apelują do krwiodawców o oddawanie tego cennego lekarstwa, którego dramatycznie brakuje.

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba i w budynku

1.08.2021 Akcja „Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego” w Domu Parafialnym „Michael” w Ostrowcu Świętokrzyskim / fot. Klaudia Cybulska

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą i w budynku

Każdy kto w niedzielę oddał krew otrzymał słodkości oraz biało-czerwone opaski oraz koszulki ze znakiem Polski Walczącej.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „ISO ROWIECC KAVARITO GRUPA Do działaczy młodzi eżowych Przez lata ukrywany tekst, który Nitold ilecki rozpowszechn 1946 i 1947 roku. em Nem kr elaten”

Upominki dla dawców krwi w ramach akcji "Przelej krew w rocznice Powstania Warszawskiego / fot. Klaudia Cybulska

Od godziny 16:00 mieszkańcy Ostrowca i okolic, gromadzili się w  Rynku, gdzie ustawiali się w „Żywy Znak Polski Walczącej.” W Godzinę „W”  wszyscy stanęli przez nieruchomo i minutą ciszy oddano cześć Powstańcom Warszawskim. Potem rozbrzmiały syreny, zapalono race i odśpiewano hymn narodowy. 

1.08.2021 r. Godzina „W”. Rynek w Ostrowcu Świętokrzyskim / fot. Lokalna.TV

Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu

Obchody rocznicowe zorganizowała także gmina Ostrowiec Świętokrzyski wraz z lokalnym Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej. O godzinie 10.30 w kolegiacie św. Michała Archanioła odprawiona została msza święta, po której pod pomnikiem AK znajdującym się na przykościelnym placu, delegacje złożyły kwiaty.

 

 

 

 

 

 

 

 

Po południu w sali kinowej Ostrowieckiego Browaru Kultury mjr Zdzisław Bzymek przedstawił rys historyczny dot. wydarzeń sprzed 77 lat.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i stoi

1.08.2021. mjr. Zdzisław Bzymek w Ostrowieckim Browarze Kultury przedstawia rys historyczny Powstania Warszawskiego / fot. K. Cybulska

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie siedzą i w budynku

1.08.2021. Ostrowiecki Browar Kultury. Obchody 77 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego / fot. K. Cybulska

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba

1.08.2021. Ostrowiecki Browar Kultury. Obchody 77 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego / fot. K. Cybulska

Studio Wokalne Pandora przygotowało okolicznościowy koncert pieśni powstańczych.  Na zakończenie ostrowieckich obchodów 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zaplanowano projekcję filmu „Żołnierz Rzeczypospolitej”.

 

 

 

 

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe