ĆMIELÓW: Będzie remont drogi w Brzóstowej

  • 31.07.2021, 15:00
  • Agnieszka Cybulska
ĆMIELÓW: Będzie remont drogi w Brzóstowej fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Podziel się:

Oceń:

Burmistrz Joanna Suska i skarbnik Miasta i Gminy Ćmielów - Jarosław Nowak podpisali w piątek (30 lipca) umowę z Zarządem Województwa Świętokrzyskiego o dofinansowanie na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Brzóstowa.

Na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Brzóstowa Ćmielów ma do dyspozycji  63 tys. złotych. Pieniądze pochodzą z programu Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

– Potrzeby w zakresie budowy dróg dojazdowych są olbrzymie. Fundusz, który gromadzimy z tytułu odrolnienia gruntów, w całości wraca do gmin i systematycznie ubywa złej jakości dróg dojazdowych. To nie ostatnie w tym roku umowy. W przygotowaniu są kolejne na kwotę 1 mln 100 tys. zł

– mówi Marek Jońca, członek Zarządu Województwa.

- Droga w Brzóstowej nie kwalifikowała się do żadnego innego funduszu, jak tylko w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Cieszę się, że zapewniamy rolnikom dojazd do pól, na który czekali od kilku dobrych lat. Cieszę się, że będzie im się pracowało lepiej i bezpieczniej

 

– mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. 

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe