Dofinansowanie z PFRON-u. Samorządy wiedzą na co je przeznaczą

  • 30.07.2021, 14:00
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dla samorządów miast i gmin kluczowe zadanie to dostosowanie przestrzeni miejskiej, instytucji i placówek publicznych do potrzeb osób niepełnosprawnych, tak by czuły się samodzielne i aby nie dotknęło ich wykluczenie społeczne. Przełamywanie barier architektonicznych, komunikacyjnych wspiera Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który w tym roku dla powiatu ostrowieckiego przekazał ok 1 mln zł.

Do samorządu Ćmielowa trafią pieniądze, które w 70% pokryją koszt zakupu autobusu. W ubiegłym roku z środków PFRON-u gmina wykonała podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Ułatwiono dostęp do urzędu i budynku Szkoły Podstawowej w Brzóstwie.

O transport dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich zadbał również Bałtów, bus dla osób niepełnosprawnych zostanie również zakupiony w gminie Waśniów. W gminie Kunów środki z PFRON-u zostaną wykorzystane na zwiększenie dostępności do Urzędu Miasta i Gminy, w tym remont łazienki i budowę windy. 

Windy dla osób niepełnosprawnych zostaną zamontowana w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu oraz w Urzędzie Miasta.

Tegoroczny nabór wniosków, a przypomnijmy było ich 10, w porównaniu do roku ubiegłego to wzrost dotacji o ponad 300%. W tej chwili w powiecie ostrowieckim, wszystkie samorządy dysponują już samochodami do przewozu osób niepełnosprawnych. Znacząco zwiększyła się dostępność do urzędów, zwłaszcza dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wciąż jednak otrzymujemy informacje o niedogodnościach architektonicznych. [ZOBACZ WIDEO]

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe