Rusza remont ulicy Rynek Denkowski

  • 29.07.2021, 14:19
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Jednym ze strategicznych działań w zakresie usprawnienia komunikacji w dolnej części Ostrowca Świętokrzyskiego jest połączenie ulicy Furmańskiej z ulicą Chrzanowskiego i ulicą Denkowską. Przy tej ostatniej oddano już do użytku rondo. Teraz rusza remontach dróg w osiedlu Denków.

Odcinek 115 m Rynku Denkowskiego będzie gruntownie przebudowany. Prace obejmą demontaż starej nawierzchni, rozebranie krawężników, ułożenie nowej kostki pod przystanek autobusowy. Oprócz tego położona zostanie nowa nawierzchnia na drodze, nowy chodnik, wymienione zostanie oświetlenie na nowoczesne lampy LED, powstaną nowe przejść dla pieszych.

- mówi Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

To zadanie kosztuje ponad 200 tys zł. Warto wspomnieć, że część pieniędzy pochodzi z dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Mieszkańcy Denkowa muszą uzbroić się w cierpliwość, bo wszystko wskazuje na to,ze natężenie ruchu w tej dzielnicy wzrośnie

Przy takich zadaniach remontowych. będziemy się starać, żeby ruch uliczny był cały czas utrzymany. Prace obejmą najpierw jedną część drogi, aby w kolejnym etapie przenieść się na drugi, jak to miało miejsce przy poprzednich pracach. Udostępnimy możliwość dojazdu do posesji, jednak nie wyklucza to utrudnień, które na pewno się pojawią.

- mówi Krzysztof Kowalski, prezes MPRD.

Całość planowanych prac powinna zakończyć się pod koniec października bieżącego roku. [ZOBACZ WIDEO]

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe