Rozstrzygnięto konkurs „Czyste Świętokrzyskie”

  • 29.07.2021, 10:45
  • Krzysztof Stawiarski
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W marcu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach ogłosił konkurs dla gmin z terenu województwa świętokrzyskiego pod nazwą: „Czyste Świętokrzyskie”. Zwycięzców poznaliśmy w czwartek (28 lipca).

Celem konkursu był przede wszystkim  wzrost świadomości ekologicznej wśród mieszkańców oraz uczniów szkół podstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego w zakresie tematyki związanej z prawidłowym gospodarowaniem odpadami i  poprawa stanu środowiska naturalnego.

Warunkiem przystąpienia do konkursu było zgłoszenie przez gminę dowolnej pracy z zakresu edukacji ekologicznej związanej z tematyką zagospodarowania odpadów, ich segregacją i utylizacją. Zgłoszona praca miała  być wykonana z materiałów recyclingowych i zawierać punkt widzenia uczniów na tematykę związaną z odpadami, likwidacją dzikich wysypisk śmieci oraz korzyściami dla środowiska, które z tego wynikają.
 

Zwycięzcami konkursu „Czyste Świętokrzyskie”  zostało 28 gmin, z których każda  otrzyma nagrodę finansową w wysokości 4 800 zł. Te pieniądze gmina może przeznaczyć  tylko na likwidację dzikich wysypisk śmieci na swoim terenie. Wszystkie szkoły otrzymają natomiast nagrodę prezesa WFOŚiGW „za wyjątkowe zasługi na rzecz ochrony środowiska". Łączna pula nagród to 112 tys. zł.

- każda ze szkół otrzyma 4000 tys. złotych. Nagrodę może przeznaczyć na zakup i dostawę pomocy dydaktycznych związanych bezpośrednio z edukacją przyrodniczą, biologiczną, ekologiczną, geograficzna , chemiczno  czy geologiczną - fizyczną

- mówi prezes WFOŚiGW w Kielcach, Ryszard Gliwiński.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i stoi

RELACJA WIDEO WKRÓTCE.

Krzysztof Stawiarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe