Parlamentarzyści i radni PiS o „Polskim Ładzie”

  • 28.07.2021, 13:59
  • #CodziennieWieszWięcej
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W środę, 28 lipca o godzinie 13:00 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości. Tematem spotkania z mediami było kompleksowe omówienie planu gospodarczej odbudowy, od kilkunastu dni prezentowanego jako „Polski Ład”. [ZOBACZ WIDEO]

Program ten będzie oddziaływał na wszystkie dziedziny naszego życia. Jest skonstruowany tak, żeby te dziedziny poprawiać, począwszy od zdrowia, poprzez drogi, emerytury, podatki. Tak na prawdę jest to pakiet rozwiązań, które mają zrobić to, żeby Polska była jeszcze bardziej przyjaznym miejscem do mieszkania dla Polaków

- mówił radny Rady Powiatu Ostrowieckiego, Zbigniew Duda.

Najbliższy czas to przede wszystkim prace na szczeblu parlamentu, gdzie muszą zapaść kluczowe decyzje, muszą zostać podjęte uchwały umożliwiające wprowadzenie Polskiego Ładu w życie.

Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób i ludzie stoją

 

Te wakacje będą niezwykle pracowite. Już wkrótce Sejm zajmie się pakietem ustaw podatkowych, bo to jest clou zmian systemu podatkowego w Polsce i uczynienia go bardziej sprawiedliwym. Bardziej solidarnym ze wszystkimi Polakami.

- mówił podczas spotkania z mediami senator Jarosław Rusiecki.

 

Według tego rządowego programu, 18 mln Polaków zapłaci mniejsze podatki,  a kwota wolna od podatku wzrośnie do 30 tys zł. Drugi próg podatkowy to kwota 120 tys. zł. Do kwoty 2, 5 tys zł emerytura będzie nieopodatkowana . Polski Ład zakłada 7% PKB na zdrowie i m.in likwidację kolejek do lekarzy specjalistów.

Oczywiście nie możemy z dnia na dzień liczyć na to, że nagle stanie się cud i kolejki znikną, bo przypomnę, że te świadczenia są udzielane przez konkretnych lekarzy, a dopiero rząd Prawa i Sprawiedliwości podjął bardzo ważne decyzje chociażby takie, aby zwiększyć liczbę studentów na studiach medycznych, aby zwiększyć liczbę specjalizacji

- mówi poseł Andrzej Kryj.

 

 

 

„Polski Ład”  zakłada również wsparcie dla samorządów,  wartość planowanych inwestycji to ok. 600 mld złotych , które powinny wygenerować około 500 tys. miejsc pracy. Rząd chce m.in współfinansować ponad 14 tys. km dróg samorządowych. 

 

Po ogłoszeniu pierwszego naboru do Funduszu „Polski Ład”, w którym były wymienione trzy możliwości, tzn. jedno zadanie powyżej 30 mln złotych, tzw. bezlimitowe, drugie zadanie do 30 mln. złotych i trzecie zadanie do 5 mln złotych Zarząd Województwa zdecydował, że ta opcja bezlimitowa  będzie dotyczyła drogi wojewódzkiej i rolą służb pana marszałka było wskazanie optymalnej propozycji, takiego zadania inwestycyjnego, które najlepiej wpisywałoby się w założenia programu „Polski Ład”

- mówi Jerzy Wrona, radny Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, miejski, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.


I tu wytypowano drogę wojewódzką nr 754 (Al. 3.Maja, ul.Okólna, ul.Denkowska, ul. Radwana) wraz z mostem na rzece Kamiennej w Ostrowcu Świętokrzyskim. To zadanie wycenione jest na ponad 90 mln złotych. Wsparcie inwestycji drogowych wiąże się ściśle ze wsparciem na poprawę bezpieczeństwa pieszych. 

Do Ostrowca i powiatu ostrowieckiego trafi łącznie 1 825 600,- zł.  (80% dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg). Dzięki tym pieniądzom zostanie poprawione bezpieczeństwo poprzez przebudowę przejść dla pieszych w Ostrowcu na: ul. Okólnej, ul. Chrzanowskiego, ul. 11-go Listopada, Al.Jana Pawła II , ul. Samsonowicza , ul. Siennieńskiej. Natomiast  w powiecie ostrowieckim: na ul. Sandomierskiej w Ćmielowie (4 przejścia) ul. Warszawskiej i ul. Kolejowej w Kunowie, w Dołach Biskupich, w Miłkowskiej Karczmie i w Mominie (2 przejścia).

- poinformowała radna sejmiku, Magdalena Zieleń.

 

Kluczowym celem „Polskiego Ładu” jest, zdaniem polityków Prawa i Sprawiedliwości to, aby polska gospodarka była najszybciej rozwijającą się w Europie, aby wzrosły dochody rodziny i  emerytów, aby dla firm został wytworzony dobry klimat.

 

ZAPIS KONFERENCJI PRASOWEJ:

loadingŁaduję odtwarzacz...

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
???
??? 28.07.2021, 18:29
no i co z tego będzie? Jeszce większe bezrobocie, bo już zwalniają w firmach, więcej pijanych i zasiłków?

Pozostałe