„Polski Ład”. Samorządy wiedzą czego potrzebują

  • 28.07.2021, 13:57
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W związku z dużym zainteresowaniem Rządowym Funduszem Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wydłużono termin przyjmowania wniosków. Samorządy mogą zgłaszać swoje projekty do 15 sierpnia , a nie jak wcześniej podano, do 30 lipca 2021 roku. ​​​​​​​Choć termin wydłużono to większość włodarzy miast i gmin już wie o co będzie wnioskować.

Większość samorządów w zdecydowanej przewadze wnioskuje o pieniądze na budowę i remonty dróg, które z pewnością mają wpływ na rozwój lokalnej gospodarki, a także na wyczekiwane skanalizowanie zwłaszcza małych miejscowości. Tego typu wnioski do tej pory złożyła gmina Bałtów i Kunów.

W Starachowicach oprócz dróg i infrastruktury technicznej, potrzebne są środki na przebudowę Parku Kultury oraz budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 na osiedlu Lubianka.

Urząd Marszałkowski w ramach Programu Inwestycji Strategicznych zgłasza remont drogi wojewódzkiej 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim, na odcinku od mostu na alei 3 Maja aż do skrzyżowania ul. Radwana z aleją Jana Pawła II. O co będzie wnioskowała gmina Ostrowiec jeszcze nie wiemy, natomiast powiat ostrowiecki chciałby otrzymać dofinansowanie na remont ulicy Świętokrzyskiej, Żeromskiego, Sienkiewicza i niewyremontowanego odcinka ul.Sandomierskiej. Wśród wniosków składanych przez powiat znalazł się również ten o budowę stadionu lekkoatletycznego. Oprócz wniosków na remont czterech ulic i budowę stadionu powiat chciałby jeszcze otrzymać ok 5 mln na budowę ścieżki rowerowej prowadzącej do Dębowej Woli.

Łączna kwota z wszystkich wniosków złożonych przez powiat to ponad 55 mln zł. [ZOBACZ WIDEO]

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe