#Wakacje w BWA: Morskie węże z papieru

  • 28.07.2021, 12:57
  • Krzysztof Stawiarski
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wtorkowe warsztaty w ostrowieckim Biurze Wystaw Artystycznych były ostatnimi, które prowadził w lipcu doktor Artur Bartkiewicz. Kreatywne zajęcia plastyczne odbyły się w czterech odsłonach. Pracowano z drewnem, szkłem i papierem.

Uczestnicy w czwartej odsłonie warsztatów próbowali stworzyć "Morskiego Węża" z papieru. Ten niegroźny gad może pełzać w pełnej okazałości lub przybrać kompaktową formę i towarzyszyć podczas wakacyjnych wycieczek. Warsztaty te miały na celu rozwinąć sprawność motoryczną dzieci i jak się okazało tworzenie papierowego węża nie było takie proste.  

Takie zajęcia są po to, aby nabrać wprawy w operowaniu takimi narzędziami jak choćby nożyczki lub odpowiednie składanie poszczególnych modułów papieru po to, żeby finalna forma węża była jak najbardziej przekonująca 

mówi dr Bartkiewicz.

Artystyczne warsztaty z doktorem Bartkiewiczem dobiegły końca, ale to nie koniec kreatywnych zajęć w Biurze Wystaw Artystycznych. Już 5 sierpnia rusza cykl "Mały Architekt", który poprowadzi Wojciech Mazan. 

Będę chciał przybliżyć najmłodszym pracę architekta, na czym ona polega, ale też jak można czytać, widzieć, patrzeć i rozpoznawać budynki. Nie będzie to tylko teoretyczne, a jak najbardziej praktyczne działanie

zapowiada Wojciech Mazan

Warsztaty z Wojtkiem Mazanem odbywać się będą w każdy czwartek do końca wakacji. Z kolei prace, które powstały na zajęciach plastycznych już wkrótce będzie można oglądać we wnętrzach Miejskiej Biblioteki Publicznej na specjalnie zorganizowanej wystawie. 

Krzysztof Stawiarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe