Kameralne święto ostrowieckiej policji

  • 23.07.2021, 17:16
  • #CodziennieWieszWięcej
Kameralne święto ostrowieckiej policji fot. Świętokrzyska Policja

Podziel się:

Oceń:

Uroczysta zbiórka związana z obchodami Święta Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się w czwartek, 22 lipca w budynku Komendy Powiatowej Policji. Z uwagi na panujący stan pandemii, tegoroczne obchody były skromne. 68 mundurowych otrzymało awanse na wyższe stopnie.

Powiatowe obchody Święta Policji rozpoczęły się o godz. 11.00 Mszą Świętą w Kolegiacie pw. Świętego Michała Archanioła.

Mimo licznych obostrzeń i przeciwności ostrowieccy policjanci nadali jej charakter święta. W uroczystej zbiórce uczestniczyli awansowani funkcjonariusze, kadra kierownicza wraz ze stojącym na czele insp. Zbigniewem Wilkiem – Komendantem Powiatowym Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. W okolicznościowym przemówieniu Komendant Powiatowy Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim podziękował podległym policjantom za zaangażowanie i współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu ostrowieckiego oraz za rzetelną i sumienną służbę.

    

W bieżącym roku 68 policjantów Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymało awanse na wyższe stopnie w Policji. Awansowani policjanci reprezentowali wiele rodzajów policyjnych służb – od policjantów służby patrolowej, dzielnicowych, policjantów ruchu drogowego po policjantów służby dochodzeniowo-śledczej i kryminalnej. Każda i Każdy z nich stanowi ogniwo łańcucha służącego zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego. Działalność każdego policjanta jest niezwykle ważna i stanowi o sile całej formacji.

 

 

 

 

 

 

 

Po uroczystej zbiórce delegacja mundurowych odwiedziła cmentarz przy ul. Denkowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie złożyła wieniec na grobie poległego funkcjonariusza Policji Państwowej, który objęty jest opieką wojewódzkiego konserwatora zabytków.

 

 

 

 

    

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe