W Ostrowcu będzie Skwer Praw Kobiet

  • 22.07.2021, 15:42
  • #CodziennieWieszWięcej
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

24 lutego 2021roku, w biurze Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego został złożony projekt obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej o nadanie nazwy „Praw Kobiet”, skwerowi u zbiegu ulic: Miry Kubasińskiej i Alei 3 Maja.  22 lipca, na Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego radni podjęli uchwałę o nadaniu skwerowi przy Al. 3 Maja nazwy: "Skwer Praw Kobiet".

Warunkiem nadania nazwy „Praw Kobiet” skwerowi przy Alei 3 Maja było zebranie przez komitet 300 podpisów. Te zebrano bez większych problemów. 

W czwartek radni zadecydowali, że taki skwer w Ostrowcu powstanie.

Za przyjęciem stosownej uchwały zagłosowało 12 radnych. Czworo radnych: Dariusz Kaszuba, Grażyna Maj i Renata Duda z klubu PiS oraz Włodzimierz Stec z KWW Jarosława Górczyńskiego wstrzymało się od głosu. Czterech radnych: Artur Głąb i Jerzy Wrona z  klubu PiS , Włodzimierz Sajda z KWW Jarosława Górczyńskiego oraz Mateusz Czeremcha zagłosowało  przeciw. Troje radnych było nieobecnych.

 

- Dziś małe święto demokracji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Rada Miasta przyjęła uchwałę dotyczącą nadania Skwerowi przy skrzyżowaniu ul. Miry Kubasińskiej i Alei 3-Maja - nazwy SKWERU PRAW KOBIET. Projektodawcą tej uchwały był Komitet Obywatelski Inicjatywy Uchwałodawczej, na czele którego stała Pani Elżbieta Mazur! To pierwsza w naszym mieście i nieliczna w województwie uchwała, złożona przez mieszkańców i uchwalona przez Radę Miasta 

- napisał w mediach społecznościowych wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Piotr Dasios

 

 

 

 

ZAPIS SESJI: https://youtu.be/4XzJKQtr87Q

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
MG
MG 22.07.2021, 19:51
My to już nie mamy innych problemów w Ostrowcu???
Trzeba było aż nadzwyczajne posiedzenie rady zwoływać żeby trawnik nazwać?

Pozostałe