Nie ma nudy na półkolonii w Malwie

  • 22.07.2021, 13:35
  • Krzysztof Stawiarski
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W Domu Kultury „Malwa” trwają półkolonie organizowane przez jedno z ostrowieckich biur podróży. Uczestnicy nie mogą narzekać na nudę, np. dzisiaj odwiedzili Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz galerię fotografii w Ostrowieckim Browarze Kultury.

Uczestnicy półkolonii organizowanej w domu kultury „Malwa” przez jedno z ostrowieckich biur podróży mogą spędzać czas w różnoraki sposób. Niektórym dzieciom najbardziej podobała się zabawa na basenie, innym wycieczka na Święty Krzyż, a i znaleźli się tacy, na których duże wrażenie zrobiło studio nagrań. Program półkolonii został ułożony w taki sposób, aby jego uczestnicy poznali jak najwięcej wartości, ale przede wszystkim mieli możliwość spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu w gronie rówieśników. 

Wiemy o tym, że podczas półtorarocznej przerwy covidowej dzieci najczęściej siedziały przed telewizorami, nie wychodziły, nie bawiły się. My teraz codziennie gdzieś wyruszamy, chodzimy i coś poznajemy

mówi emerytowany nauczyciel i jeden z opiekunów, Leszek Grzegorz Duniec.

Dzisiaj uczestnicy półkolonii w planach mieli spotkanie w galerii fotografii z artystami, a także wizytę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Jutrzejszy dzień również zapowiada się ciekawie. Dla dzieci przygotowana została gra miejska, dzięki której będą mogły lepiej poznać miasto.

Polega to na tym, że dzieci wypełniają karty pracy na podstawie swoich spostrzeżeń. Będą mogły zapoznać się nie tylko z tą najstarszą częścią miasta. Dzieci, np. będą miały zdjęcia starego Ostrowca i będą je porównywały do tego jak to wygląda dzisiaj

dodaje Leszek Grzegorz Duniec.

Półkolonie trwają dwa tygodnie, a kolejny turnus już w sierpniu. 

Krzysztof Stawiarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe