Przerwa techniczna na „Rawszczyźnie”

  • 21.07.2021, 15:08
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Od poniedziałku 19 lipca w ostrowieckiej pływalni rozpoczęła się przerwa techniczna, która potrwa do września. Osoby chcące popływać, będą mogły w tym czasie skorzystać tylko z basenów zewnętrznych.

Raz do roku wodę z basenów należy wymienić. Oprócz tego prace związane z tą przerwą dotyczą również sprawdzenia filtrów, zbiorników oraz stacji uzdatniania wody.

- mówi Piotr Węglewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim

Dodatkowo prowadzone są prace konserwatorskie na obiekcie. W planach jest zwiększenie komfortu osób korzystających z obiektu. Do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu złożono stosowny wniosek o dofinansowanie prac modernizacyjnych, które objąć miałby część armatury sanitarnej i oświetlenia obiektu. Przerwa techniczna na pływalni potrwa aż do 5 września, W okresie wakacji (do 6 września) miłośnicy kąpieli i pływania mogą korzystać z basenów zewnętrznych.

Wstęp na basen odkryty odbywa się w dwóch turach – jest to celowe działanie zapobiegające sytuacji kiedy przy maksymalnym obłożeniu 600 osób, ktoś mógłby odejść od kasy z kwitkiem. Zrezygnowano również z dodatkowej bramki dla osób zaszczepionych.

W tym sezonie niestety ceny biletów na Rawkę od Nowa wzrosły. Podwyżki cen podyktowane były wzrostem opłat za energię i wzrostem tzw. płacy minimalnej, która objęła ok 80% pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.[ ZOBACZ WIDEO]

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe