Turyści sprawdzają, co się zmieniło na Krzemionkach

  • 21.07.2021, 14:40
  • Krzysztof Stawiarski
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Po blisko dwóch latach turyści wrócili na Krzemionki, gdzie od poniedziałku mogą podziwiać nową wystawę stałą, prezentującą okres, w którym na tych terenach rozwijało się górnictwo krzemienia pasiastego. Odnowiona, nieco przedłużona oraz wzbogacona o windy dla niepełnosprawnych została trasa podziemna.

Od czwartego aż do pierwszej połowy pierwszego tysiąclecia przed naszą erą w Krzemionkach rozwijało się górnictwo krzemienia pasiastego. Zwiedzający rezerwat będą mogli dowiedzieć się jak ówcześni ludzie mieszkali, w jaki sposób przygotowywali sobie żywność, jak zdobywali środki do życia. 

Na naszej wystawie stałej będzie można zobaczyć nie tylko informacje o górnictwie krzemienia neolitycznego na tym terenie, ale także cały kontekst tego, co tutaj się działo

- mówi dr Szymon Modzelewski.

Otwarcie Krzemionek cieszy się dużym zainteresowaniem. Kopalnię chcą zobaczyć turyści z wielu części Polski. Z jednym z nich udało nam się porozmawiać. Okazało się, że pochodzi z okolic Ostrowca Świętokrzyskiego, ale obecnie mieszka we Wrocławiu. Miał jednak okazję zwiedzić to miejsce w przeszłości.   

Zrobiło na mnie dość duże wrażenie. W porównaniu do tego, co pamiętam, jest o wiele lepiej odnowione, przewodnik bardzo fajnie opowiadał i można dość dużo informacji wynieść na przyszłość

- mówi turysta Czarek.

Turyści chcący zobaczyć wystawę oraz przejść się trasą podziemną muszą pamiętać o wcześniejszej rezerwacji telefonicznej lub mailowej. Wszystkie informacje podane są na stronie Krzemionek.   

Krzysztof Stawiarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe