W powiecie opatowskim dyskutowano o potrzebach rolników

  • 20.07.2021, 13:35
  • #CodziennieWieszWięcej
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

We wtorek (20 lipca) o godzinie 11:00 w Starostwie Powiatowym w Opatowie odbyło się spotkanie, podczas którego omawiano potrzeby rolników działających w powiecie opatowskim oraz przybliżono znaczenie i funkcjonowania Agro Fresh Parku we Włostowie.

Agro Fresh Park we Włostowie w niedalekim czasie może stać się strategicznym punktem rolnictwa oraz przedsiębiorczości dla mieszkańców powiatu opatowskiego, a także, co nie jest wykluczone dla całego województwa świętokrzyskiego.

Wtorkowe spotkanie ma pomóc w opracowaniu strategii terytorialnej dla rozwoju obszaru partnerstwa „Ziemia Opatowska”, które od listopada 2020 r.  jest beneficjentem projektu „Centrum Wsparcia Doradczego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Brak opisu.

W spotkaniu udział wzięli: starosta opatowski Tomasz Staniek , wicestarosta Małgorzata Jalowska, poseł Krzysztof Lipiec (PiS) , przedstawiciele grupy EPRD oraz Związku Miast Polskich, a także radni Rady Powiatu Opatowskiego i rolnicy z terenu powiatu opatowskiego.

Brak opisu.

Wszystkie podejmowane działania powinny wpływać na rozwój gospodarczy, turystyczny, społeczny oraz kulturowy i zmierzać do wspólnej realizacji zintegrowanych projektów.  Ze względu na wyjątkowe walory rolnicze oraz przyrodniczo-klimatyczne celem powinno być  tworzenie warunków dla rozwoju nowoczesnego rolnictwa i przetwórstwa rolno-spożywczego, rozwój istniejącego przemysłu, wspieranie działań integrujących mieszkańców z regionem.

- mówił starosta opatowski Tomasz Staniek.

Rolnictwo jest jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki powiatu opatowskiego. Tereny rolnicze zajmują 80% całego obszaru w granicach powiatu. Blisko 62 tys. hektarów to grunty orne, na ponad 2 tys. ha rosną sady a ponad 5 tys. ha  to użytki zielone.

 

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe