Jutro pogrzeb Andrzeja Gruzy

  • 19.07.2021, 19:47
  • #Lokalna.TV
Jutro pogrzeb Andrzeja Gruzy zdjęcie z archiwum LOKALNA.TV

Podziel się:

Oceń:

20 lipca w Warszawie odbędą się uroczystości pogrzebowe Andrzeja Gruzy. W ostatnim pożegnaniu dyrektora ostrowieckiego szpitala udział weźmie delegacja Powiatu Ostrowieckiego: starosta Marzena Dębniak, wicestarosta Andrzej Jabłoński i Mariusz Łata - naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych. O godzinie 14:00 msza pożegnalna za Andrzeja Gruzę odprawiona zostanie w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

- Z ogromnym żalem żegnam dyrektora Andrzeja Gruzę. Był osobą bardzo odpowiedzialną i pracowitą, w sposób profesjonalny zarządzał szpitalem. Robił wszystko, aby placówka była jak najbardziej przyjazna pacjentom oraz by wychodziła z ogromnych długów, jakie na niej ciążą. Przy tym był miłym, pogodnym człowiekiem i bardzo będzie nam go brakować

-  mówi starosta ostrowiecki, Marzena Dębniak.

Andrzej Gruza dyrektorem naczelnym ostrowieckiego szpitala powiatowego, został w maju 2019 roku. Z wykształcenia był geologiem. Ukończył między innymi studia podyplomowe na kierunku ekonomika zdrowia na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW, a wcześniej studiował na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Był między innymi dyrektorem Szpitala Powiatowego w Ełku, prezesem Zarządu Patron w Warszawie, kierował Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Augustowie. Przez blisko siedem lat pracował w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”. Przez sześć lat zarządzał szpitalem powiatowym w Wołominie.

Andrzej Gruza zmarł po ciężkiej chorobie w czwartek, 15 lipca. Miał 63 lata.

#Lokalna.TV

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
H.G
H.G 19.07.2021, 22:14
Młody człowiek. szkoda. Wyrazy współczucia dla rodziny.

Pozostałe