Kolejne staże już w sierpniu

  • 19.07.2021, 15:28
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Jednym z narzędzi pomocowych dla osób poszukujących pracy, są prace interwencyjne i staże. Te ostatnie w okresie wakacyjnym cieszą się dużym zainteresowaniem. Dla pracodawców pomocą jest dofinansowanie na doposażenie miejsc pracy. Wszystkie te działania prowadzi Urząd Pracy w Ostrowcu.

Najbliższy nabór wniosków o staże rozpocznie się od 9 sierpnia, który potrwa tydzień. W sumie aktywizowanych w ten sposób osób jest już ponad 400. 

- mówi Małgorzata Stafijowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Z końcem lipca ruszyć ma nabór wniosków o dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców z środków rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

To ważna informacja dla pracodawców, którzy chcieliby ochronić już istniejąc miejsca pracy osób zatrudnionych. W ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego otrzymaliśmy 45 tys. zł. Można je pozyskać w ramach sześciu zamieszczonych priorytetów, a szczegółowe informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej. Sam nabór wniosków będzie trwał między 29 a 30 lipca 2021 roku. Pierwszeństwo w skorzystaniu z tych środków mają osoby, które do tej pory nie odbyły odpowiednich kursów lub nie były objęte tą formą pomocy. Natomiast kwota przysługująca na jedno takie szkolenie to 6 000 zł.

- dodaje Małgorzata Stafijowska.

 

Wśród wspomnianych sześciu priorytetów wymieniono m.in.: wsparcie kształcenia ustawicznego skierowane do pracodawców zatrudniających cudzoziemców, pracowników zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego, spółdzielni socjalnych, Zakładów Aktywności Zawodowej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Klubów i Centrów Integracji Społecznej, osób z orzeczeniem o niepełnosprawności i osób dorosłych chcących zdobyć kompetencje cyfrowe.

Aktualnie na stronie urzędu pracy znaleźć można 147 ofert pracy. Dotyczą one branży budowlanej, transportowej, mechaniki pojazdów, usług handlowych i gastronomi. Wśród konkretnych brakujących zawodów wymienia się ślusarzy, osoby obsługujące maszyny budowlane i pracowników produkcji.

Błażej Macias

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
x
x 19.07.2021, 22:14
Bardzo mało jest tych staży. Pracodawcy nie chca brać

Pozostałe