Święto Chleba w Sadowiu odbyło się z tradycją i Miłym Panem

  • 18.07.2021, 22:12
  • #newsLOKALNA.TV
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Święto Chleba to stała pozycja w kalendarzu wakacyjnych imprez w gminie Sadowie. Tegoroczne, zorganizowane po wielu miesiącach społecznej izolacji było huczne. [ZDJĘCIA]

Zabawa zorganizowana została przez Bibliotekę - Ośrodek Kultury oraz samorząd gminy Sadowie, tradycyjnie już na boisku sportowym w Jacentowie, jednak najpierw (o godzinie 11.30) w kościele w Ruszkowie odprawiona została msza w intencji rolników.

Od godziny 16.30 na scenie prezentowały się  zespoły ludowe w ramach koncertu: „Na ludową nutę”. Na specjalnie przygotowanych stoiskach swoje popisowe dania serwowały gospodynie. Nie brakowało słodkiego poczęstunku i rękodzieła. 

Może być zdjęciem przedstawiającym 8 użytkowników, w tym Andrzej Kryj i ludzie stoją

Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób i ludzie stoją

Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób, ludzie stoją i jedzenie

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją i tekst „PIEROGI DIEDOGI LKAPUS CIASTA DOMOWE BIET OWARZYSZENIE AMBITNYCH BILCZA”

Podczas festynu odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach akcji  charytatywnej „Zaangażowani dla Ani”. Ania Jagiełło jest mieszkanką Sadowia i potrzebuje operacji, by móc normalnie żyć i poruszać się bez pomocy. Podczas imprezy można było  również  zaszczepić się przeciwko koronawirusowi.

Wieczór upłynął w tanecznych rytmach. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił zespół Randevu, Alberto Amati z włoskimi przebojami.  

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i ludzie stoją

Gwiazdą wieczoru był Miły Pan.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i stoi

Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób, dziecko, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Święto Chleba zakończyła zabawa pod gwiazdami z zespołem Randevu.

[RELACJA WIDEO WKRÓTCE]

 

#newsLOKALNA.TV

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mniam
mniam 19.07.2021, 19:30
Najlepsze są tradycyjne potrawy, a takie potrafią gotowac prawdziwe gospodynie.
Jan Z Ostrowca
Jan Z Ostrowca 19.07.2021, 15:22
Bardzo fajna (jak co roku) impreza. Trzeba przyznać, ze nasze ostrowieckie kulturalne placówki mogłyby się uczyć organizacji imprez.

Pozostałe