Świętokrzyscy strażacy ze złotym medalem

  • 16.07.2021, 14:35
  • #CodziennieWieszWięcej
Świętokrzyscy strażacy ze złotym medalem Urząd Wojewódzki w Kielcach Zwycięska drużyna w sportach pożarniczych spotkała się z władzami województwa.

Podziel się:

Oceń:

Strażacy z województwa świętokrzyskiego zdobyli złoty medal XXXVII Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym. W zwycięskiej drużynie wystartował zawodowiec z ostrowieckiej Komendy.

Zawody, w których wzięło udział 20 drużyn i 161 zawodników z całego kraju, rozegrano na początku lipca w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie. Mistrzostwa te stanowiły podsumowanie całorocznego trudu szkolenia sportowego strażaków.


Strażacy sprawdzali swe umiejętności w trzech konkurencjach: pożarniczy tor przeszkód, wspinanie przy użyciu drabiny hakowej oraz pożarnicze ćwiczenie bojowe. W końcowej kwalifikacji drużyna z województwa świętokrzyskiego zajęła 1 miejsce, pokonując 19 innych z całego kraju. 
Sport pożarniczy to nie tylko pokaz sprawności, a przede wszystkim element wyszkolenia i przygotowania do wykonywania zawodowych zadań, często tych najtrudniejszych, które wymagają dużego wysiłku fizycznego, szybkości działania, refleksu, opanowania i działania w zespole.

– Poziom wyszkolenia Państwowej Straży Pożarnej jest bardzo wysoki. Dziękuję, ze wnieśliście ogromny trud w przygotowanie do zawodów. Wygraliście przede wszystkim w starciu z samym sobą, bo aby dojść do pierwszego miejsca, kosztowało was to mnóstwo pracy, poświęceń i wyrzeczeń. Gratuluję wam zwycięstwa i mam nadzieję, że rok 2021, w którym wygrywacie jako województwo świętokrzyskie, będzie początkiem pasma sukcesów

 

podkreślił Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski, który spotkał się z medalistami i pogratulował sukcesu. 

 – Cieszę się bardzo z tego sukcesu i gratuluję! Poziom zawodów był bardzo wysoki, a Wasze wyniki w poszczególnych konkurencjach są godne podziwu i świadczą o doskonałym wyszkoleniu. Jako człowiek związany ze sportem, najpierw zawodnik, a później trener, życzę, by Wasza przygoda ze sportem była kontynuowana, bo procentuje to później w wielu dziedzinach życia

dodał  Andrzej Bętkowski, marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

 

Zwycięska drużyna rywalizowała w składzie
kpt. Wojciech Kunys, asp. Dawid Kowalik i mł. asp. Łukasz Orczyk – reprezentanci Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej, asp. Łukasz Bielecki i mł. asp. Wiktor Woś z Komendy Miejskiej PSP w Kielcach, kpt. Karol Błaszczyk z Komendy Powiatowej PSP w Jędrzejowie, asp. Robert Zdonek  z Komendy Powiatowej PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz mł. ogn. Dariusz Struski z Komendy Powiatowej PSP we Włoszczowie. Kierownikiem zwycięskiej drużyny był kpt. Przemysław Gad, a zawodników trenował  asp. sztab. Paweł Sieczka. 

 

 

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe