„Święto Chleba” w Sadowiu już w niedzielę. Będzie można się zaszczepić

  • 16.07.2021, 12:38
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ostatnie „Święto Chleba” w gminie Sadowie odbyło się w 2019 roku. Natomiast rok później w jego organizacji przeszkodziła pandemia. Teraz powraca i 18 lipca na stadionie w Jacentowie nie zabraknie muzyki, Kół Gospodyń Wiejskich i wielu innych atrakcji z chlebem w roli głównej.

Zaczynamy od godziny 16:00, nie zabraknie regionalnych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, występów zespołów ludowych a wieczorem na scenie zagra "MiłyPan". Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy.

- mówi Marzena Urban-Żelazowska, wójt  Sadowia.

W świętokrzyskich gminach w których od wielu lat zwłaszcza gospodynie kultywują zwyczaje i obrzędy Święto Chleba ma wymiar szczególny. Już w niedzielę mieszkańcy Sadowia oraz zaproszeni goście będą mogli pośpiewać, potańczyć i odpocząć przy suto zastawionych stołach. Nie zabraknie również współdziałania na rzecz Ani Jagiełło, mieszkanki Sadowia, która cierpi na dysplazję wielonasadową stawów biodrowych i potrzebuje pomocy.

W czasie tegorocznej edycji „Święta Chleba” na boisku w Jacentowie prowadzona będzie akcja szczepień.

We współpracy z Powiatem Opatowskim, uruchomimy w niedzielę plenerowy punkt szczepień. Personel szpitala Św. Leona w Opatowie będzie szczepił i odpowiadał na wszystkie pytania osób zainteresowanych. Punkt będzie dostępny od 16:00 do godziny 18:00. Myślę, że będzie to połączenie przyjemnego spędzenia czasu i przysłuży się wszystkim w kwestii zdrowia.

- dodaje Marzena Urban-Żelazowska.

18 lipca święto w Sadowiu trwać będzie do późnych godzin wieczornych. Wydarzenie patronatem medialnym objęła Lokalna TV. [ZOBACZ WIDEO]

Błażej Macias

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ostrowiak
ostrowiak 16.07.2021, 19:20
To teraz szczepionki do chleba będą dodawać? hahaha

Pozostałe