Ostrowiecki szpital bez akredytacji. Co to oznacza dla pacjentów?

  • 15.07.2021, 14:09
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ostrowiecki szpital nie uzyskał wymaganego wyniku 75% podczas kontroli akredytacyjnej, która prowadzona była w lecznicy od połowy czerwca 2021 roku. Według komisji wymagania zostały spełnione tylko na poziomie 73%.

Z tym stanowiskiem komisji akredytacyjnej nie zgadza się dyrekcja szpitala, która już złożyła stosowne odwołanie. Przystąpienie do procesu akredytacji jest procesem dobrowolnym. Pozytywny wynik akredytacji otwiera szereg możliwości, chociażby w ubieganiu się o środki zewnętrzne np. Granty. Negatywny wynik nie ma wpływu na funkcjonowanie szpitala.

Nie wykluczone, że odwołanie dyrekcji ostrowieckiego szpitala, będzie musiało poczekać na rozpatrzenia a tym samym może się okazać, że decyzję poznamy po wakacjach.
W chwili obecnej sytuacja w szpitalu jest stabilna, od dwóch tygodni nie odnotowano pacjentów z zakażeniem COVID-19. Oddziały i poradnie pracują bez zakłóceń.

[ZOBACZ WIDEO]

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe