Nie żyje Andrzej Gruza, dyrektor ostrowieckiego szpitala

  • 15.07.2021, 13:14
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dziś rano zmarł Andrzej Gruza, dyrektor naczelny Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Miał 63 lata. W listopadzie ubiegłego roku dyrektor przeszedł zakażenie koronawirusem. Od kilku miesięcy ciężko chorował i przebywał na zwolnieniu lekarskim.

Andrzej Gruza, dyrektorem naczelnym ostrowieckiego Zespołu Opieki Zdrowotnej został w maju 2019 roku. Z wykształcenia był geologiem. Ukończył między innymi studia podyplomowe na kierunku ekonomika zdrowia na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, a wcześniej studiował na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Był między innymi dyrektorem Szpitala Powiatowego w Ełku, prezesem Zarządu Patron w Warszawie, kierował Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Augustowie. Przez blisko siedem lat zajmował stanowisko kierownicze w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”. Zanim objął stanowisko w Ostrowcu Świętokrzyskim, przez sześć lat zarządzał szpitalem powiatowym w Wołominie.

Zespół redakcyjny Lokalna. TV rodzinie zmarłego składa szczere wyrazy współczucia.

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe