Młodzież z Bałtowa inwestuje i projektuje

  • 14.07.2021, 16:19
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Aby zbudować dom, trzeba trzech rzeczy: pomysłu, dobrej ekipy budowlanej i przede wszystkim pieniędzy. Wiedzą o tym uczestnicy zajęć prowadzonych w ramach półkolonii w Szkole Podstawowej w Bałtowie. Budowę domu należy rozpocząć od zakupu potrzebnych materiałów

Dzieci muszą zbudować domy z odpowiednich komponentów jak drzwi, okna i oczywiście ściany czy piętra. Jednak każdy z nich kosztuje, a dzieci kupują je z ograniczonej puli pieniędzy. Zadanie jest proste, domy mają być wyjątkowo piękne, aby ich wkład zwrócił się z nawiązką podczas sprzedaży.

- mówi Jolanta Kogut, wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Bałtowie.

Wszystko kosztuje, dlatego warto zapoznać się z pojęciami ekonomicznymi. Młodzi przedsiębiorcy wiedzą jak wyglądają realia i że pieniądze nie biorą się znikąd. Podstawą dobrej inwestycji jest jej zaplanowanie i zgromadzenie funduszy. Projekt organizacji zajęć z zagadnień przedsiębiorczości to wspólny pomysł opiekunów półkolonii połączony z ofertą edukacyjną jednego z polskich banków.

Zajęcia rozwijają przede wszystkim kompetencje z zakresu przedsiębiorczości, dzieci zdobywają wiedzę na temat finansów, ekonomii, współczesnego rynku i wartości pieniądza. 

- dodaje  wicedyrektor Jolanta Kogut.

Połączenie: pieniądze i inwestycje, to temat dobrze znany samorządowcom. Wójt Bałtowa -Hubert Żądło, uczestniczący jako obserwator na środowych zajęciach, o przyszłość gminy jest spokojny, bo skoro młodzi eksperci już się kształcą to inwestycje w Bałtowie zagrożone nie będą .

To bardzo ważne umiejętności w dziedzinach, które każdego z nas dotyczą i przydają się w dorosłym życiu. Jeśli od najmłodszych lat wpoimy, że ekonomiczne i oszczędne dysponowanie pieniędzmi jest bardzo ważne, to w przyszłości może to tylko zaowocować.  Mamy taką nadzieję, że te zajęcia przyniosą efekty i przełoży się to w przyszłości na dużą rzeszę przedsiębiorców na terenie gminy.

- mówi Huber Żądło, wójt Bałtowa.

Wakacje w Bałtowie nudne nie są. Jest jak widać wesoło i edukacyjnie. Nie wykluczone, że po tych zajęciach młodzi ekonomiści przejdą do oszczędzania lub do planowanego wydatkowania. Najwięcej na ten temat będą wiedzieli okoliczni sprzedawcy lodów.

 

 

 

 

 

 

 

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe