RIO stwierdziła nieważność uchwały w sprawie absolutorium dla zarządu województwa

  • 13.07.2021, 17:34
  • #CodziennieWieszWięcej
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Regionalna Izba Obrachunkowa uchyliła uchwałę, w której radni sejmiku województwa świętokrzyskiego nie udzielili absolutorium zarządowi województwa za wykonanie budżetu za 2020 rok, stwierdzając jej nieważność.

Andrzej Pruś, przewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego potwierdził nam w rozmowie telefonicznej, że uchwała kolegium RIO dotarła do Urzędu Marszałkowskiego, we wtorek po południu. 

- RIO stwierdziła nieważność tej uchwały.  Nie znaleziono żadnych merytorycznych i prawnych podstaw ku temu, aby sejmik mógł nie udzielić absolutorium zarządowi województwa.

- mówi przewodniczący Andrzej Pruś.

Przypomnijmy: 28 czerwca zarząd województwa  dostał wotum zaufania, ale nie uzyskał absolutorium za wykonanie budżetu za 2020 rok. 15 radnych zagłosowało "za". Przeciw opowiedziało się siedmioro radnych PSL, Jan Maćkowiak z PO i Janusz Koza. Od głosu wstrzymało się czworo radnych PiS: Maciej Gawin, Agnieszka Buras, Artur Konarski i Mieczysław Gębski z klubu PiS, a także Bogusława Wypych z PSL i Józef Bryk z PO.

Nie otrzymanie przez zarząd absolutorium oznaczało, że w ciągu 14 dni powinna odbyć się kolejna sesja, na której mogło dojść do odwołania dotychczasowego zarząd województwa. Decyzja RIO oznacza to, że głosowania w sprawie odwołania władz regionu nie będzie .

- Stwierdzenie nieważności uchwały oczyszcza tę sytuację i ucina procedury. Sejmik już nie będzie się tą sprawą zajmował.

- dodaje przewodniczący Andrzej Pruś.

 

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe