Główny grzech wczasowiczów to alkohol

  • 12.07.2021, 09:52
  • #CodziennieWieszWięcej
Główny grzech wczasowiczów to alkohol zdjęcie poglądowe z archiwum LOKALNA.TV

Podziel się:

Oceń:

Jego obecność w organizmie powoduje zaburzenie równowagi i niewłaściwą ocenę sytuacji i możliwości. W połączeniu z wodą stanowi śmiertelne zagrożenie. Alkohol jest przyczyną wielu tragedii, do których dochodzi w czasie wakacyjnego wypoczynku.

W powiecie kieleckim na zalewach w Cedzynie i Chańczy pełnią w okresie wakacyjnym stałą służbę zespoły wodne. W tym roku już kolejny raz policyjni wodniacy udaremnili tragedię. Pod koniec czerwca pomogli 25- letniej Turczynce w Cedzynie. W ostatnią sobotę o pomocy ze strony mundurowych przekonał się 41- latek z powiatu buskiego.

 Sytuacja wydarzyła się po godzinie 16, na zalewie Chańcza. Funkcjonariusze, pełniący służbę na łodzi zwrócili uwagę na mężczyznę próbującego przepłynąć akwen. Pływak nie miał przy sobie żadnego sprzętu asekuracyjnego, a jego ruchy nie były dobrze skoordynowane. Policjanci podpłynęli do człowieka, który już wyraźnie opadł z sił i tylko utrzymywał się na powierzchni. Po chwili 41- latek już był na pokładzie policyjnej łodzi. Wyszło także na jaw, że wcześniej wypił niemało alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał w swoim organizmie blisko 1,5 promila. Dzięki czujności policjantów, mieszkaniec powiatu buskiego bezpiecznie dotarł na brzeg.

Policjanci z Nieetatowego Zespołu Policji Wodnej w weekend patrolując łodzią motorową teren zalewu w Sielpi napotkali nietrzeźwych użytkowników rowerków wodnych. Wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi.

Mundurowi z Nieetatowego Zespołu Policji Wodnej podczas służb między innymi przy wykorzystaniu policyjnej łodzi dbają o bezpieczeństwo wypoczywających nad zalewem w Sielpi. W tym celu regularnie patrolują teren zbiornika wodnego. Wypatrują osób potrzebujących pomocy, aby nie dopuścić do utonięć. Interweniują, widząc lekkomyślnych pływaków ignorujących ostrzeżenia i warunki atmosferyczne. Sprawdzają, czy nie przebywają tam dzieci bez nadzoru dorosłych oraz regularnie kontrolują użytkowników rowerów wodnych oraz kajaków, aby wyeliminować ewentualne zagrożenie. Osoby korzystające z tych sprzętów powinny się mieć na baczności, ponieważ policjanci kontrolują trzeźwości poruszających się obiektami pływającymi. Takie czynności funkcjonariuszy prowadzone są po to, aby nie doszło do tragedii i odpoczywający nad wodą byli bezpieczni. 

Podczas minionego weekendu nad zalewem w Sielpi, funkcjonariusze ujawnili  7 nietrzeźwych  kierujących rowerkami wodnymi, którzy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie zostali ukarani wysokimi mandatami. Niechlubnym rekordzistą okazał się 28-latek, który poruszał się rowerkiem wodnym mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie. 

Pamiętajmy, że woda to bardzo niebezpieczny żywioł i nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do utonięcia.

- apeluje policja.

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe