Uruchomiono specjalną linię autobusową. Z Kielc na Święty Krzyż pojedziesz za darmo

  • 05.07.2021, 12:20
  • LOKALNA.TV
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Od 3 lipca uruchomiona została weekendowa linia autobusowa łącząca stolicę województwa świętokrzyskiego z sanktuarium na Świętym Krzyżu.

Samorząd Województwa Świętokrzyskiego i Regionalna Organizacja Turystyczna podjęły decyzję o uruchomieniu specjalnego weekendowego połączenia autokarowego z Kielc na Święty Krzyż, aby zarówno mieszkańcom jak i odwiedzającym region turystom ułatwić dotarcie do sanktuarium. Autokar jeździ zawsze tą samą drogą i łączy 9 przystanków, zlokalizowanych w turystycznych miejscowościach lub przy większych atrakcjach regionu. 

Pierwszy kurs wyjeżdża z Kielc o godzinie 9:00 a kolejny o 14:30. 

Dwa początkowe przystanki znajdują się w Kielcach: przy rezerwacie Kadzielnia i dworcu PKP. Autobus zatrzymuje się przy zalewie w Cedzynie, u podnóża hotelu Ameliówka w Mąchocicach Kapitulnych, na Żeromszczyźnie - Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach oraz u podnóża Łysicy - przy przystanku na wysokości ośrodka „Jodełka” w Świętej Katarzynie. Następnie przejeżdża przez Bieliny, gdzie w okolicy Pensjonatu pod Kogutami znajduje się przystanek. Kolejne postoje to Huta Szklana (Osada Średniowieczna) i pętla na Świętym Krzyżu. 

Powrotne kursy spod sanktuarium będą ruszać o godz. 13.00 oraz 18.00.

To połączenie uruchomione 3 lipca zostanie utrzymane do 26 września, przypomnijmy kursy będą odbywały się tylko w weekendy. Organizatorzy tej lini autokarowej nie wykluczają, że połączenie będzie funkcjonowało nawet do końca października, jeżeli oczywiście zdobędzie uznanie wśród podróżnych. 

System rezerwacji biletów jest dostępny na stronie internetowej regionalnego portalu turystycznego.

 

LOKALNA.TV

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe