Kto może skorzystać z "Dobrego startu"?

  • 30.06.2021, 16:49
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W ramach programu „Dobry Start” rodzice - bez względu na wysokość dochodów - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów i akcesoriów potrzebnych uczniom w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych. Świadczenie przysługuje na dziecko, które nie ukończyło 20 lat.W przypadku osób z niepełnosprawnych do ukończenia 24 roku życia.

Od 1 lipca obsługą programu "300+" zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski będziemy składali wyłącznie w formie elektronicznej, aż do 30 listopada. Wnioski można przesyłać za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu [email protected] lub strony ZUS-u. 

- mówi Paweł Szkalej, rzecznik prasowy ZUS w Kielcach.

 

Każda placówka ZUS-u, przygotuje również stanowiska pomocnicze ,przy których pracownicy będą pomagać przy wypełnianiu wniosku.

Wszystkim osobom, które nie będą miały możliwości z skorzystania i wysłania takiego wniosku elektronicznie, pomogą osoby pracujące w oddziałach. W każdym z nich przygotowane zostanie stanowisko i komputer z dostępem do internetu, tam będziemy mogli założyć sobie konto na odpowiedniej platformie i wysłać taki wniosek.

- dodaje Paweł Szkalej.

Pieniądze są przelewane są na konto bankowe rodziców, a decyzja o przyznaniu świadczenia przekazywana jest elektronicznie. Ze wsparcia dotychczas korzysta 4,5 mln dzieci. Składnie wniosków odbywa się we wszystkich placówkach, które od 1 lipca będą pracowały w swoich standardowych godzinach.

Od poniedziałku 5 lipca wszystkie placówki ZUS-u, będą pracowały w wydłużonych godzinach, czyli do godziny 18:00. 

- informuje Paweł Szkalej.

Klienci ZUS-u , nadal mogą korzystać ze skrzynek podawczych na dokumenty i infolini. Istnieje możliwość konsultacji za pomocą e-wizyty. W okresie wakacyjnym uruchomiona została specjalna infolinia dla osób zainteresowanych skorzystaniem z bonu turystycznego.

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe